Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych: Biegler skreślił trzech zawodników

Damian Krzysztofik, Paweł Niewrzawa i Rafał Przybylski nie pojadą na styczniowe mistrzostwa świata do Kataru - poinformował trener kadry piłkarzy ręcznych Michael Biegler po wygranym meczu z Węgrami 33-19 w ostatnim dniu turnieju Christmas Cup w Katowicach.

W ten sposób kadra zmniejszyła się do 20 zawodników, a do Dauhy pojedzie 18, w tym trzech bramkarzy.

Biegler oświadczył, że będzie zadowolony z katowickiego turnieju po otrzymaniu dobrych informacji o stanie zdrowia Piotra Wyszomirskiego. Bramkarz reprezentacji doznał urazu podczas spotkania z Węgrami.

- Diagnoza będzie znana w środę. Piotr jest pod dobrą opieką medyczną - stwierdził.

Niemiecki szkoleniowiec dodał, że nie jest zadowolony z początków wszystkich trzech rozegranych w "Spodku" meczów, choć wszystkie jego zespół wygrał.

Reklama

- Musimy się bardziej przyłożyć do gry zespołowej. Ale jeszcze mamy czas do rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze i nie jestem zdenerwowany. Powrót do obrony mieliśmy dobry, trzeba popracować nad przyspieszeniem ataku. Potrzebujemy automatyzacji działań w tym elemencie. Turniej pozwolił moim zawodnikom na zyskanie pewności siebie - podsumował trener.

Szkoleniowiec spotka się ze swoimi podopiecznymi 5 stycznia w Płocku przed wylotem na ostatni towarzyski turniej do Oviedo w Hiszpanii (8-12 stycznia), gdzie Polacy zagrają z gospodarzami, Norwegią i ponownie Węgrami.

Będzie to też okazja, do pierwszej aklimatyzacji przed podróżą do gorącego Kataru na rozpoczynające się 15 stycznia MŚ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje