Reklama

Reklama

MŚ piłkarek ręcznych: Stasiak nie zagra w fazie grupowej

Fatalna wiadomość dla reprezentacji polskich piłkarek ręcznych. Małgorzata Stasiak, z powodu kontuzji, nie zagra do końca fazy grupowej mistrzostw świata w Danii.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Wczoraj Polki, bez Stasiak, pokonały w meczu grupy B Chinki 29-24. Dziś o godzinie 18.30 "Biało-czerwone" zmierzą się z Angolą, a na koniec rozgrywek grupowych - w piątek z Holandią.

Stasiak, zdaniem trenera Kima Rasmussena, nie zagra już w meczach grupowych MŚ. Duński szkoleniowiec poinformował o tym podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Chinami.

Reklama

- Nie sądzę, że pierwsza i druga połowa w naszym wykonaniu aż tak bardzo się różniła. Plan był taki, aby w obronie od początku grać bardziej agresywnie. Mieliśmy wyprowadzać jak najwięcej kontr. Oczywiście zdarzały się nam błędy. Chinki to niewygodny rywal - mówił Rasmussen.

- Iwona Niedźwiedź dostała więcej minut w ataku, gdyż podyktowane to było niefortunną kontuzją Małgosi Stasiak. Szkoda, że tak się stało, ponieważ mecz przeciw Szwecji był w jej wykonaniu bardzo dobry - powiedział szkoleniowiec.

- Na ten moment nie ma szans, aby ona zagrała przeciw Holandii - poinformował.

- Cieszy mnie szczególnie postawa młodych zawodniczek, Moniki Kobylińskiej, która gra coraz lepiej i Anety Łabudy. Cały czas mam na uwadze przyszłość polskiego handballu - podkreślił Rasmussen.

- Co do drugiej kary Niedźwiedź, to chciałbym ją trochę usprawiedliwić, gdyż często zmieniała się z obrony do ataku i odwrotnie - wyjaśnił zamieszanie z przedwczesnym wejściem na boisko ukaranej zawodniczki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje