MŚ piłkarek ręcznych: Rosjanki rywalkami Polek w ćwierćfinale

Rosjanki będą rywalkami polskich piłkarek ręcznych w środowym ćwierćfinale mistrzostw świata w Danii. Początek o godzinie 18 w Herning.

Interia zaprasza na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Rosja. Początek w środę o godz. 18

Tutaj znajdziesz relację na urządzenia mobilne

W poniedziałkowym spotkaniu 1/8 finału w Kolding Rosjanki pokonały 30-25 zawodniczki Korei Południowej.

Szczypiornistki z Rosji przeważały przez większą część meczu. Do przerwy prowadziły 16-13, a w drugiej połowie kontrolowały wynik.

W rozegranym wcześniej spotkaniu reprezentantki Polski po dramatycznym meczu pokonały 24-23 Węgierki, eliminując faworytki z turnieju.

"Biało-czerwone" zapewniły sobie też udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Rosjanki na mistrzostwach w Danii wygrały wszystkie spotkania, już w dużym stopniu rehabilitując się za poprzednie MŚ, w których w ogóle nie wystąpiły.

W tym stuleciu nasze następne rywalki aż cztery razy sięgały po złote medale mistrzostw świata. Triumfowały w roku: 2001, 2005, 2007 i 2009.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!