Reklama

Reklama

MŚ piłkarek ręcznych: Polska - Węgry o ćwierćfinał

W poniedziałek o godz. 18.00 polskie piłkarki ręczne zmierzą się z Węgierkami w 1/8 finału mistrzostw świata w Danii. Stawką spotkania jest nie tylko awans do ćwierćfinału, ale także udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polki do 1/8 finału awansowały z trzeciego miejsca w grupie B. Węgierki natomiast zajęły drugie miejsce w grupie A. Poniedziałkowe rywalki "Biało-czerwonych" to brązowe medalistki mistrzostw Europy 2012. Podczas czempionatu globu w Danii wygrały m.in. z gospodyniami turnieju, ale też przytrafiła im się wysoka porażka z Czarnogórą (15:32).

"Nasze szanse na zwycięstwo w 1/8 finału oceniam wysoko, ale to Węgry są faworytem. Piłka ręczna to szalony sport. Niespodzianki się zdarzają" - powiedział trener polskiej reprezentacji Kim Rasmussen. Dla Duńczyka to zapewne mecz o posadę. Porażka z Węgierkami przekreśli marzenia "Biało-czerwonych" o występie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

"Węgierki na każdej pozycji mają po dwie znakomite zawodniczki. Bardzo solidną bramkę. Bardzo dobrze grają wysuniętą obroną. Taktycznie musimy coś zmienić i spróbować zapobiec rzutom z drugiej linii rywalek" - stwierdziła Kinga Achruk.

Początek meczu Polska - Węgry o godz. 18.00. Transmisja w TVP2 i TVP Sport.

W ćwierćfinale MŚ są już cztery drużyny. Sensację sprawiły Rumunki, które wygrały z obrończyniami tytułu Brazylijkami. W najlepszej ósemce są także: Dunki, Norweżki i Holenderki.

Reklama

Program poniedziałkowych meczów 1/8 finału MŚ:

17.45 Hiszpania - Francja (Kolding)

18.00 Polska - Węgry (Herning)

20.30 Rosja - Korea Płd. (Kolding)

20.45 Czarnogóra - Angola (Herning)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Węgry!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy