Reklama

Reklama

MŚ piłkarek ręcznych. Kinga Grzyb: Chcemy wyjść z grupy

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych wyjeżdża w czwartek na mistrzostwa świata, które odbędą się w Niemczech (1-17 grudnia). - Naszą siłą jest zespołowość - powiedziała skrzydłowa Kinga Grzyb.

"Biało-Czerwone" w ostatnich dwóch mundialach zajmowały czwarte lokaty. W tegorocznym turnieju, w którym wystąpi 24 zespoły, przebudowywany przez trenera Leszka Krowickiego zespół zagra dzięki dzikiej karcie.

Grzyb jest najbardziej doświadczoną zawodniczką w kadrze Polski. Rozegrała w niej najwięcej - 235 spotkań. Występując w reprezentacji od 2001 roku miała okazję obserwować jej ewolucję.

- Postęp jest widoczny, o czym świadczy fakt, że z roku na rok jeździmy na mistrzostwa świata i Europy. To dla nas bardzo ważne. Chcemy podtrzymać tę tradycję. Oczywiście chodzi nie tylko o sam udział, ale jak najwyższe miejsce w klasyfikacji - wskazała 35-letnia zawodniczka.

Reklama

Rywalkami "Biało-Czerwonych" w fazie grupowej będą Szwecja, Norwegia, Czechy, Węgry i Argentyna. Do drugiej fazy awansują cztery zespoły. Skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin ze spokojem podchodzi do szans zespołu.

- Jedziemy na mistrzostwa i chcemy wyjść z grupy. Na tym się skupiamy, nie wybiegając dalej w przyszłość - zaznaczyła.

Siłę gry polskiej reprezentacji zwiększył powrót po urlopie macierzyńskim Karoliny Kudłacz-Gloc, która znów została kapitanem reprezentacji.

- Jej obecność daje zespołowi bardzo dużo, jest prawdziwą liderką. Wszystkie cieszymy się z jej powrotu. To zaszczyt, że zawodniczka tej klasy gra w reprezentacji - przyznała 35-letnia skrzydłowa.

Nie chciała wskazać, które z grupy młodszych koleżanek w ekipie mają zadatki, by w przyszłości zostać gwiazdami reprezentacji.

- Nie mówmy o gwiazdach, bo w drużynie ich nie ma. Jesteśmy jedną wielką ekipą. Wiadomo, są w niej młode dziewczyny i nieprzypadkowo znalazły się w kadrze, na pewno na to zasłużyły. Najważniejsze, że potrafimy się uzupełniać - podkreśliła.

Zdaniem Grzyb siłą drużyny jest zespołowość.

- Nasze atuty to zgranie, wzajemne dostrzeganie się na boisku. Gramy zespołowo. Wystarczy spojrzeć na pomeczowe protokoły - bramki zdobywa cała drużyna. To się liczy, bo przeciwnik musi w obronie skupić się na wszystkich, a nie tylko na jednej czy dwóch zawodniczkach - dodała.

W czwartek rano reprezentacja piłkarek ręcznych odlatuje do Niemiec. W sobotę 2 grudnia zainauguruje mistrzostwa Europy meczem ze Szwecją.

Dowiedz się więcej na temat: Kinga Grzyb | MŚ piłkarek ręcznych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje