Reklama

Reklama

MŚ piłkarek ręcznych. Francja - Norwegia 23-21 w finale

Francja zdobyła złoty medal mistrzostw świata piłkarek ręcznych, które odbywały się w Niemczech. W finale w Hamburgu pokonały obrończynie tytułu Norweżki 23-21 (11-10). W meczu o brąz Holandia wygrała ze Szwecją 24:21 (14:8).

Francuzki to wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro. W Hamburgu zdobyły po raz drugi w historii tytuł, wcześniej triumfowały w 2003 roku. W dorobku mają także trzy srebrne medale MŚ. W czempionacie Europy trzykrotnie stawały na najniższym stopniu podium, ostatni raz przed rokiem.

Norwegia to obecnie najbardziej utytułowana ekipa w piłce ręcznej kobiet na świecie. W dorobku ma m.in. dwa złote medale olimpijskie (Pekin 2008, Londyn 2012), po dwa srebrne i brązowe (w tym z Rio de Janeiro).

Z mistrzostw świata, przed turniejem w Niemczech, Norweżki przywiozły po trzy krążki w każdym kolorze. Na najwyższym stopniu podium stanęły w 1999, 2011 i 2015 roku. Natomiast z czempionatu Europy aż siedem z najcenniejszego kruszcu, trzy srebrne i jeden brązowy.

Reklama

Polska zajęła 17. miejsce.

Drużyna gwiazd (All Star Team):

bramkarka - Katrine Lunde (Norwegia)

prawe skrzydło - Nathalie Hagman (Szwecja) prawe rozegranie - Nora Moerk (Norwegia) środek rozegrania - Grace Zaadi (Francja) lewe rozegranie - Lois Abbingh (Holandia) lewe skrzydło - Siraba Dembele (Francja) kołowa - Yvette Broch (Holandia)

MVP (najlepsza zawodniczka) - Stine Bredal Oftedal (Norwegia)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje