Reklama

Reklama

MŚ piłkarek ręcznych: dwanaście Polek już pewnych udziału

Dwanaście zawodniczek może być już pewnych udziału w grudniowych mistrzostwach świata piłkarek ręcznych w Serbii. Duński selekcjoner Kim Rasmussen nazwiska czterech pozostałych poda po meczach towarzyskich.

Dwanaście zawodniczek może być już pewnych udziału w grudniowych mistrzostwach świata piłkarek ręcznych w Serbii. Duński selekcjoner Kim Rasmussen nazwiska czterech pozostałych poda po meczach towarzyskich.

Sparingi z Brazylią "Biało-czerwone" rozegrają 27 listopada w Cetniewie i dwa dni później w Elblągu.

"Chcę, żeby wspomniana dwunastka zawodniczek przygotowywała się do imprezy z pewnym komfortem psychicznym. Dziewczyny przez cały rok poddawane są ogromnemu stresowi, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. Teraz mogą się skupić tylko i wyłącznie na szlifowaniu formy, mam też nadzieję, że odpoczną nieco mentalnie przed trudami zbliżających się mistrzostw" - tłumaczył tak wczesne nominacje duński szkoleniowiec na oficjalnej stronie związku.

Na razie trener nie chce zdradzić, które z pozostałych zawodniczek mają największe szanse na to, by pojechać do Serbii. "Rozpatruję dwie możliwości - albo zabierzemy dodatkową, trzecią bramkarkę lub kołową i trzy zawodniczki drugiej linii, albo faktycznie zdecydujemy się na wariant z czterema rozgrywającymi. Wszystko zależeć będzie od samych zawodniczek i tego, jak będą prezentować się na ostatniej prostej przygotowań do MŚ" - zapowiedział.

W MŚ, w dniach 6-22 grudnia, polski zespół wystąpi w grupie C z Angolą, Argentyną, Hiszpanią, Norwegią i Paragwajem. Awans do 1/8 finału wywalczą cztery najlepsze drużyny.

Reklama

Zawodniczki pewne udziału w MŚ:

bramkarki: Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia), Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim/Niemcy);

zawodniczki z pola: Kinga Grzyb (EKS Start Elbląg), Agnieszka Jochymek (MKS Zagłębie Lubin), Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia), Alina Wojtas (MKS Lublin), Karolina Kudłacz (HC Lipsk/Niemcy), Kinga Byzdra (ZRK Buducnost Podgorica/Czarnogóra), Patrycja Kulwińska (Vistal Gdynia), Monika Stachowska (SPR Pogoń Szczecin), Monika Migała (KPR Ruch Chorzów), Katarzyna Koniuszaniec (EKS Start Elbląg).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL