MŚ piłkarek ręcznych: Dania - Rumunia 30:31 w ćwierćfinale

Sensacja w ćwierćfinale mistrzostw świata piłkarek ręcznych w Danii! Faworyzowane gospodynie turnieju przegrały po dogrywce z Rumunią 30:31.

Rumunki prowadziły niemal przez całe spotkanie. Znakomite zawody rozgrywała Christina Neagu. Dunki "goniły" wynik i doprowadziły do niesamowitej końcówki. Na dwie sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry Rumunki miały rzut karny i mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Doskonałej okazji nie wykorzystała Neagu i po 60 minutach był remis 27:27.

Dogrywka również dostarczyła wiele emocji. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść Rumunki przechyliły w ostatnich sekundach.

W półfinale Neagu i spółka zagrają z Norwegią, która pokonała Czarnogórę 26:25 (13:11).

Wcześniej awans do najlepszej czwórki MŚ wywalczyły Polki. "Biało-czerwone" w ćwierćfinale pokonały Rosję 21:20. Rywalkami podopiecznych Kima Rasmussena będą Holenderki.