Reklama

Reklama

MŚ piłkarek ręcznych: Cztery kolejne ekipy z awansem

Drużyny Czech, Demokratycznej Republiki Konga, Argentyny i Austrii dołączyły do grona zespołów, które awansowały do kolejnej fazy mistrzostw świata piłkarek ręcznych.

Najbardziej zacięta była walka o trzecie, premiowane awansem miejsce w grupie E, w której Czechy rywalizowały ze Słowacją. Czeszki zwyciężyły jedną bramką 24:23, wyrzucając rywalki z turnieju. Z tej grupy już wcześniej awansowały Niemki i Węgierki.

W grupie F o kolejności na miejscach 3-4 również decydował bezpośredni pojedynek, w którym piłkarki Demokratycznej Republiki Konga pokonały Tunezyjki 33:24. Od soboty pewne awansu były reprezentacje Danii i Korei Południowej.

MŚ w piłce ręcznej: kolejne zespoły z awansem

W grupie G już było wiadomo, że dalej zagrają Brazylia, Japonia i Chorwacja, a z turniejem pożegna się Paragwaj. Z kolei w grupie H porażka Chinek z Argentynkami 24:36 przesądziła o awansie tych drugich, jednocześnie zapewniając promocję także Austriaczkom. Od soboty spokojne były już wicemistrzynie świata Hiszpanki.

Reklama

Polki przegrały swoje dwa pierwsze mecze w grupie B - z Serbią i Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej - i o dalszy byt w turnieju rywalizować będą we wtorek z Kamerunem.

Z grup A-D pewne awansu są już: Francja, Serbia, Rosja, Norwegia, Rumunia, Holandia i Szwecja.

Do rundy zasadniczej awansują po trzy czołowe zespoły z każdej z ośmiu grup. Zespoły z gr. B spotkają się w dniach 9-13 grudnia w Granollers z ekipami z gr. A, w której grają Francja (złoty medalista MŚ 2017), Czarnogóra, Angola i Słowenia.

Z czterech sześciozespołowych grup do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze reprezentacje.

Od ćwierćfinałów (14 i 15 grudnia) mecze odbywać się będą w Granollers. Półfinały zaplanowano na 17 grudnia, a finał na 19 grudnia o godz. 17.30. Trzy godziny wcześniej rozpocznie się pojedynek o brązowy medal.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje