Reklama

Reklama

Mistrz Polski nie zna umiaru! Kolejna gwiazda w Kielcach!

Reprezentacyjny bramkarz Chorwacji Venio Losert podpisał półtoraroczną umowę z zespołem Vive Targów Kielce. Ma zastąpić kontuzjowanego znakomitego Marcusa Cleverly`ego.

Kontuzja Duńczyka to była hiobowa wieść dla trenera Bogdana Wenty. Po powrocie z igrzysk w Londynie, Cleverly zgłosił kłopoty z kręgosłupem, przechodził kolejne badania, które potwierdzały uraz. W końcu pojechał do duńskich lekarzy, którzy stwierdzili, że - Marcus musi pauzować nawet trzy miesiące. Dla mierzącego w Final Four Ligi Mistrzów Vive, to był scenariusz nie do przyjęcia. Drużyna nie mogła zostać z jednym bramkarzem na Ligę Mistrzów. Działacze od razu zaczęli rozglądać się za następcą Duńczyka, a tymczasowo w polskiej lidze Sławomira Szmala w bramce wspierał wychowanek klubu Kamil Buchcic.

Reklama

We wtorek klub pochwalił się nowym zakupem. Venio Losert ma 36 lat i od 16 lat gra w reprezentacji Chorwacji. W tym czasie zdobył z kadrą 9 medali na wielkich turniejach. W kolekcji ma dwa olimpijskie złota z Atlanty i Aten oraz brąz z Londynu, złoto i trzy srebra z mistrzostw świata oraz srebro i brąz mistrzostw Europy. Ostatnie medale dostał w tym roku - za trzecie miejsce na serbskim Euro i takie samo na IO w Londynie.

W piłce klubowej takimi osiągnięciami pochwalić się nie może - ma co prawda siedem tytułów mistrza Chorwacji z drużyną Badel Zagrzeb (dziś Croatia) i dwa w Hiszpanii (Portland San Antonio i Barcelona), ale w europejskich pucharach nie dorobił się żadnego triumfu, choć grał trzy lata w Barcelonie Barcelonie i rok w słynnym Portland San Antonio.

Za to i w kadrze i w klubie zwykle był tym drugim bramkarzem - w reprezentacji ostatnio jest zmiennikiem Mirko Alilovića, wcześniej uzupełniał słynnego Vlado Solę. W klubach stanowił duet z Kasparem Hvidtem, Vlado Solą, Bofillem Baruffetem i wieloma innymi, a teraz będzie się uzupełniał ze Sławomirem Szmalem.

Losert będzie piątym Chorwatem w Kielcach. Wcześniej klub pozyskał Ivana Ćupića, Manuela Śtrleka, Delijko Musę i Denisa Buntića, z którym Losert dwa lata grał w hiszpańskim Ademar Leon.

Leszek Salva

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje