Reklama

Reklama

Michael Biegler: Walczymy o każdego zawodnika, aby mógł wystąpić

Towarzyski turniej piłkarzy ręcznych rozegrany w dniach 1-3 maja m.in. w Krakowie będzie okazją do poznania naszego domu na mistrzostwach Europy w 2016 r. - powiedział trener reprezentacji Polski Michael Biegler.

Podczas ME w styczniu 2016 r. wszystkie spotkania "Biało-czerwonych" odbędą się w Tauron Arenie Kraków. W zbliżającym się turnieju towarzyskim 1 maja w tej hali Polacy zmierzą się z Rumunią (piątek) oraz dzień później z Egiptem. Ostatni, niedzielny mecz - z Brazylią - rozegrają oni w katowickim Spodku.

"Cieszymy się wszyscy, że możemy przebywać w Krakowie. Przecież to miasto będzie naszym domem podczas mistrzostw Europy. Ważne jest dla mnie, aby już teraz drużyna oswoiła się z tym, jak wszystko tu wygląda" - powiedział Biegler na środowej konferencji prasowej.

Reklama

Przyznał, że najprawdopodobniej w zbliżającym się turnieju jego drużyna nie zagra w optymalnym zestawieniu.

"Nie mogę powiedzieć teraz, kto dokładnie nie będzie obecny na boisku. Walczymy o każdego zawodnika, aby mógł wystąpić. Przyjechali na zgrupowanie z kontuzją zawodnicy tacy jak na przykład Mariusz Jurkiewicz, Andrzej Rojewski, Krzysztof Lijewski. Jeśli chodzi o tych zawodników, to niezbyt dobrze wyglądają prognozy ich występu na najbliższych zawodach" - dodał niemiecki szkoleniowiec.

Grający w przeszłości w Hutniku Kraków reprezentacyjny bramkarz Sławomir Szmal przyznał, że miło znów przebywać w stolicy Małopolski.

"Bardzo się cieszę, że teraz w tym mieście będę mógł zagrać z orzełkiem na piersi. Może nasz pierwszy przeciwnik nie jest zbyt wymagający, ale kolejne dwa zespoły, to drużyny reprezentujący światowy poziom. Grając przeciwko Egiptowi czy Brazylii będziemy musieli zostawić sporo sił na boisku, aby wygrać" - podkreślił zawodnik.

ME zostaną rozegrane 15-31 stycznia w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Losowanie grup finałowych odbędzie się 19 czerwca w stolicy Małopolski, dzień później w Tauron Arenie Kraków "Biało-czerwoni" zagrają towarzysko z Danią.

Towarzyskie "testowe" mecze rozegrane zostaną też na początku listopada w Gdańsku i pod koniec grudnia we Wrocławiu.

Program majowego turnieju:

1 maja - Kraków

Egipt - Brazylia 17.30

Polska - Rumunia 20.00

2 maja - Kraków

Rumunia - Brazylia 17.30

Polska - Egipt 20.00

3 maja - Katowice

Egipt - Rumunia 14.30

Polska - Brazylia 17.00


Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja szczypiornistów | Michael Biegler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje