Reklama

Reklama

Michael Biegler trenerem polskiej kadry piłkarzy ręcznych

Niemiec Michael Biegler został wybrany selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Taką decyzję podjął w niedzielę zarząd związku. W najbliższych dniach ma dojść do podpisania kontraktu.

51-letni Biegler do tej pory pracował z utytułowanymi klubami niemieckiej Bundesligi, m.in. SC Magdeburg, VfL Gummersbach, Frisch Auf Goeppingen czy TV Grosswallstadt, z którym rozstał się w 2010 roku.

W latach 1993-1996 współpracował z reprezentacją Niemiec jako drugi trener. Był również szkoleniowcem bramkarzy kadry Brazylii.

Biegler, obok Jarosława Cieślikowskiego, otrzymał 15 sierpnia jednomyślną rekomendację złożonej z ekspertów Komisji Konkursowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce, której zadaniem było wyłonienie dwóch kandydatów.

Reklama

W ostatnich tygodniach prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki odbył szczegółowe rozmowy z obydwoma kandydatami, które miały na celu sprecyzowanie zadań, reguł współpracy oraz oczekiwań związku. W niedzielę zarząd jednogłośnie wybrał Bieglera.

W najbliższych dniach rozpoczną się negocjacje z Niemcem dotyczące ustalenia ostatecznych warunków współpracy.

Podstawowym zadaniem nowego selekcjonera będzie przygotowanie reprezentacji do startu w finałach mistrzostw Europy 2016, których gospodarzem będzie Polska. Ocena wyników jego pracy będzie dokonywana systematycznie, na podstawie rezultatów uzyskiwanych na kolejnych imprezach głównych

Biegler zastąpi na stanowisku Bogdana Wentę, który w kwietniu złożył rezygnację, po tym jak kadra nie zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich w Londynie. W ostatnich miesiącach reprezentację prowadzili tymczasowo Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy