Reklama

Reklama

Michael Biegler: Naszym celem jest medal ME 2016

​- Losowanie mistrzostw Europy i sobotni mecz przeciwko Danii są kolejnym etapem na drodze do wielkiego celu, jaki cały czas mamy przed oczami. Ten cel to medal mistrzostw Europy 2016. Jakiego koloru? Tego nie mogę ujawnić - powiedział trener kadry szczypiornistów Michael Biegler.

Niespełna siedem miesięcy pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy szczypiornistów, które odbędą się w styczniu w Polsce. Trener "Biało-czerwonych" Michael Biegler na wtorkowej konferencji prasowej przed losowaniem fazy grupowej turnieju przyznał, że z niecierpliwością oczekuje na jego wyniki.

- Wiadomo, że zagramy w fazie grupowej przeciwko jednej z bardzo silnych drużyn - Hiszpanii lub Francji. Nie obawiamy się jednak, znamy swoją wartość i jesteśmy przekonani o tym, że ktokolwiek będzie naszym rywalem, możemy podjąć walkę na równych prawach - powiedział Niemiec.

Reklama

- Droga, którą przeszła nasza drużyna napawa mnie optymizmem. Mamy już pewną historie, przeszliśmy pewien rozwój. Pierwszy krok zrobiliśmy w roku 2012. To była zmiana systemu: zaczęliśmy wprowadzać do drużyny młodych zawodników. Ostatecznym celem jest dla nas 2016 rok. Mierzymy w medal, ale nie chcę mówić o tym, jaki kolor nas zadowoli - dodał Biegler, który doprowadził już reprezentację Polski do trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w Katarze.

Niemiecki szkoleniowiec, podkreślił, że tydzień spędzony na zgrupowaniu w Krakowie oraz mecz towarzyski z Danią 20 czerwca, będzie kolejnym etapem na drodze przygotowań do mistrzostw Europy.

- Po pierwszej fazie naszej wspólnej pracy, wiedzieliśmy, co musi się poprawić w poszczególnych obszarach. Systematycznie trenowaliśmy i nie chcieliśmy stracić z oczu ważnych turniejów, które znajdowały się po drodze. Ten tydzień, z losowaniem mistrzostw Europy i meczem przeciwko Danii, jest kolejnym ważnym etapem na naszej drodze do wielkiego celu, jaki cały czas mamy przed oczami. Ten cel to mistrzostwa Europy 2016 - powiedział Biegler.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski przyznał, że oprócz celu sportowego, jakim jest zwycięstwo z Danią, zgrupowanie w Krakowie ma pomóc zespołowi w poprawieniu gry w ofensywie.

- W najbliższych dniach będziemy dopracowywać rozegrania w ataku. Mamy kilka rzeczy, które chcemy poprawić i kilka, które chcemy wypracować. Najważniejszym zadaniem tego tygodnia jest jednak to, aby zaprezentować się w naszej hali całej Europie. Bardzo liczymy na naszych kibiców, bo gra dla nich to po prostu przyjemne zadanie - nie ukrywał trener kadry.

Biegler zdradził także, jaki jest ogólny rozkład przygotowań Polaków do mistrzostw Europy.

- Po meczu z Danią zagramy turniej w listopadzie w Gdańsku, ale na razie nie są znani przeciwnicy. Nikt nie chce się deklarować przed losowaniem mistrzostw Europy, to zrozumiałe. Na pewno po sparingu z Danią, przed Euro nie zagramy już w Krakowie - powiedział.

- Moje życzenia, co do przygotowań do turnieju, zostały spełnione. Chciałem, abyśmy mieli okazję spędzić trochę czasu na zgrupowaniach w Krakowie przed meczami mistrzostw Europy oraz zagrać tu sparing. Ta prośba została spełnione - dodał Biegler.

Zapytany o to, czy martwi się faktem, że Duńczycy nie przyjadą na mecz z Polską w najmocniejszym składzie, trener "Biało-czerwonych" odparł, że nie ma z tym problemu.

- Znacie naszą filozofię. Nie zastanawiamy się nad problemami, tylko je rozwiązujemy. W 2013 roku nasz zespół także nie był w optymalnym zestawieniu, kiedy mierzył się z Duńczykami, ale oni nie narzekali. Teraz ja również nie będę tego robił - zapewnił Biegler.

Początek meczu z Danią w Tauron Arenie Kraków w sobotę 20 czerwca o godzinie 20.00.

Z Krakowa Bartosz Barnaś

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Danią:

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged - Węgry).

Rozgrywający: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive), Mariusz Jurkiewicz (Wisła), Piotr Masłowski (Azoty Puławy), Rafał Gliński (PGE Stal Mielec), Andrzej Rojewski (SC Magdeburg - Niemcy), Michał Szyba (Gorenje Velenje - Słowenia).

Skrzydłowi: Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj Wisła), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Jakub Łucak (Chrobry Głogów), Przemysław Krajewski (Azoty).

Obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive), Kamil Syprzak (Wisła), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg - Niemcy).

Rezerwowi: rozgrywający Maciej Pilitowski (MMTS Kwidzyn), skrzydłowi Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Mateusz Seroka (MMTS).

Dowiedz się więcej na temat: Michael Biegler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama