Reklama

Reklama

MEJ piłkarek ręcznych - Polska gra z Portugalią, Hiszpanią i Rumunią

Od czwartku do niedzieli 25 sierpnia 16 drużyn rywalizować będzie w Gdańsku i Gdyni w mistrzostwach Europy juniorek do lat 17 w piłce ręcznej. Polki znalazły się w grupie A, która swoje mecze rozgrywać będzie w Gdyni, razem z Portugalią, Rumunią i Hiszpanią.

W pierwszym spotkaniu "Biało-czerwone" zmierzą się w czwartek o godzinie 17 z Portugalią. W Gdyni rywalizować będą również drużyny grupy B (Dania, Francja, Holandia, Czarnogóra), natomiast zespoły grupy C (Rosja, Szwecja, Węgry i Słowacja ) i D (Norwegia, Niemcy, Chorwacja, Czechy) swoje mecze rozgrywać będą w hali AWFiS w Gdańsku. Mistrzowskiego tytułu wywalczonego dwa lata temu bronią zawodniczki Rosji. Biało-czerwone zajęły wtedy odległą 15. pozycję.

Reklama

- Przystępujemy do tego turnieju ze sporymi nadziejami, niemniej trudno jednoznacznie ocenić siłę poszczególnych zespołów. Dla wszystkich ekip w tym roczniku jest to przecież pierwsza tak poważna impreza. Nasza drużyna prowadzona przez trenera Haralda Tłuczykonta przebywała w lipcu na obozie w Giżycku, gdzie miała okazję zmierzyć się z Francją i Białorusią. Z kolei na początku sierpnia podczas zgrupowania w Gdańsku polskie reprezentantki pokonały 30-27 SMS ZPRP oraz przegrały 24-32 z Vistalem Gdynia - powiedział rzecznik związku Jan Korczak-Mleczko.

Do dalszej fazy zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły, które z zaliczeniem wyniku spotkania z drugą czołową drużyną tej grupy, rywalizować będą w dwóch "czwórkach". Następnie najlepsze ekipy zagrają o mistrzostwo Europy, natomiast teamy z drugich lokat zmierzą się w meczu o trzecie miejsce. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Układ gier grupy A (Gdynia):

15. sierpnia

17.00 Polska - Portugalia

19.00 Rumunia - Hiszpania

16. sierpnia

17.00 Polska - Rumunia

19.00 Hiszpania - Portugalia

18. sierpnia

17.00 Polska - Hiszpania

19.00 Rumunia - Portugalia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama