Reklama

Reklama

ME w piłce ręcznej: Polakom wystarczy wygrać z Rosją, ale...

Po znakomitym meczu i minimalnej porażce z Francją sytuacja "Biało-czerwonych" na ME piłkarzy ręcznych w Danii nie jest najlepsza, choć awans do dalszych gier jest na wyciągnięcie ręki. Polakom wystarczy w piątek pokonać Rosjan. Jeśli wygramy odpowiednio... nisko, a Serbia przegra z Francją, możemy przyczynić się do wyeliminowania Serbów, jednych z faworytów imprezy oraz "zabrać" więcej punktów do drugiej fazy.

Do drugiej fazy mistrzostw awansują trzy z czterech drużyn z każdej grupy. Do drugiego etapu zespoły przystępują z zaliczeniem punktów z pierwszej fazy, ale zdobytych tylko z zespołami, które awansują dalej.

Wygrana z Rosją da nam awans, ale do dalszych gier zabierzemy tylko dwa lub nawet zero punktów, w zależności, czy odpadnie Rosja, czy Serbia.

Jeśli wygramy z Rosją, a Serbia przegra z Francją, "Trójkolorowi" awansują z pierwszego miejsca, a pozostałe trzy drużyny będą mieć po dwa punkty. Polacy z korzystnym bilansem bramkowym między trzema zespołami nie będą musieli martwić się o awans.

Reklama

Zwycięstwo jedną lub dwiema bramkami, przy porażce Serbów, da awans nam i Rosjanom, eliminując faworytów.

Wyższa wygrana "Biało-czerwonych" skomplikuje sytuację między Serbami i Rosjanami, gdzie pojawi się więcej wariantów.

Zobacz TERMINARZTABELĘ "polskiej" grupy mistrzostw Europy.

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Rosja w piątek od godz. 18

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL