Reklama

Reklama

ME: Polska - Norwegia. O której dziś mecz i gdzie oglądać transmisję?

Polska - Norwegia to pierwszy mecz naszych szczypiornistów w ramach kolejnej fazy mistrzostw Europy 2022. Zobacz, gdzie oglądać transmisję w tv i online live stream? O której grają dzisiaj Polacy z Norwegią na ME? Tekstowa relacja "na żywo" na sport.interia.pl.

Polska wkracza do gry w drugiej fazie mistrzostw Europy 2022 w piłce ręcznej. Biało-Czerwoni znaleźli się w gronie dwunastu najlepszych drużyn turnieju i zagrają dzisiaj z Norwegią. Polska nie wygrała z Norwegią od blisko trzynastu lat. Czy tym razem uda się to zmienić? 

ME w piłce ręcznej: Polska - Norwegia. Czas na mecz z brązowymi medalistami

Reprezentacja Polski mistrzostwa Europy 2022 rozpoczęła od dwóch zwycięstw - z Austrią 36-31 i Białorusią 29-20. Polska była tym samym pewna awansu do fazy zasadniczej turnieju. W meczu o pierwsze miejsce w grupie D w ramach wstępnego etapu ME Polacy przegrali z Niemcami 23-30. Ta porażka sprawiła, że to nasi zachodni sąsiedzi przystąpią do drugiej fazy mistrzostw Europy z dwoma punktami na koncie. Polacy z Norwegią zagrają z zerowym dorobkiem. 

- "Było ciężko, myślę że jak wszystkim w koronawirusowej rzeczywistości, choć nam szczególnie, bo straciliśmy dużą liczbę graczy ze środka defensywy i wystąpili tam dwa zawodnicy, którzy grali ze sobą po raz pierwszy. To największa różnica pomiędzy tym spotkaniem, a meczem z Białorusią sprzed dwóch dni. Jestem bardzo dumny z tego, jak nasz zespół spisywał się w starciu z Niemcami. Do 50. minuty pozostawaliśmy w grze, mieliśmy tylko cztery bramki straty". - mówił na gorąco po meczu Patryk Rombel. 

Zobacz też: Niemcy mają wielki problem. Wnioskują o przełożenie meczu

Reklama

Norwegia fazę wstępną mistrzostw Europy zakończyła na drugim miejscu w grupie F, ustępując jedynie Rosji. Na początek turnieju Norwegowie pokonali Słowację 35-25, potem ulegli triumfatorowi grupy 22-23, a na koniec zwyciężyli 35-29 z Litwą. Norwegia, podobnie jak Polska do fazy zasadniczej przystępuje bez dwóch punktów, z powodu porażki z Rosją. Norwegia na poprzednich ME wywalczyła brązowy medal po zwycięstwie 28-20 nad Słowenią. Był to pierwszy w historii krążek wywalczony przez naszych dzisiejszych na mistrzostwach Starego Kontynentu. 

Piłka ręczna. Polska i Norwegia na ME 2022 - wyniki

Polska - wyniki na mistrzostwach Europy 2022:

Polska - Niemcy 23-30
Polska - Białoruś 29-20
Polska - Austria 36-31

Norwegia - wyniki na mistrzostwach Europy 2022:

Litwa - Norwegia 29-35
Norwegia - Rosja 22-23
Norwegia - Słowacja 35-25

Polska - Norwegia. Historia meczów bezpośrednich - wyniki

Po raz ostatni Polska mierzyła się z Norwegią pod koniec października w 2017 roku i przegrała 27-32. Polska nie znalazła recepty na pokonanie Norwegii w sześciu poprzednich meczach. Ostatni raz Polska wygrała z Norwegią 27 stycznia 2009 roku.  Wówczas w ramach drugiej fazy mistrzostw Świata Biało-Czerwoni triumfowali w chorwackim Zadarze 31-30. 

ME: Polska - Norwegia. O której godzinie dzisiaj mecz?

Spotkanie Polska - Norwegia odbędzie się w czwartek 20 stycznia w Bratysławie. Początek meczu Polaków z Norwegami o godzinie 20.30. 

Piłka ręczna. ME: Polska - Norwegia. Gdzie obejrzeć mecz w tv?

Transmisja meczu Polska - Norwegia w ramach grupy 2 fazy zasadniczej ME 2022 piłkarzy ręcznych w tv na kanałach Eurosport 2 i Metro TV.

Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy: Polska - Norwegia. Gdzie oglądać transmisję online live stream?

Spotkanie Polska - Norwegia na mistrzostwach Europy 2022 można oglądać online live stream na Polsat Box Go i player.pl. 

Tekstowa relacja "na żywo" z meczu Polska - Norwegia na sport.interia.pl 

O której początek meczu ME 2022: Polska - Norwegia? Godzina 20:30, w czwartek 20 stycznia. 

Transmisja TV ze spotkania mistrzostw Europy 2022: Polska - Norwegia: Eurosport 2 i Metro TV.  

Piłka ręczna: Polska - Norwegia na ME online live stream: Polsat Box Go, player.pl.

Zobacz też:
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy