Reklama

Reklama

ME pod znakiem COVID-19. Kolejni szczypiorniści zachorowali

Karl Konan, bardzo ważny gracz reprezentacji Francji piłkarzy ręcznych, nie wystąpi w co najmniej dwóch meczach mistrzostw Europy, w tym w czwartkowym przeciwko Holandii z powodu zakażenia koronawirusem. Holendrzy również zmagają się z przypadkami zachorowań na COVID-19.

"Mimo wszystkich środków ostrożności w celu ochrony przed wirusem, w grupę znów uderzył COVID-19" - oświadczył trener Francji Guillaume Gille. 26-letni Karl Konan pozostanie w izolacji przez co najmniej pięć dni.

ME 2022 w piłce ręcznej. Francja doskonale poradziła sobie w grupie

Mistrzowie olimpijscy z Tokio przeszli jak burza pierwszą fazę mistrzostw rozgrywanych na Węgrzech i Słowacji, odnosząc trzy pewne zwycięstwa, mimo dużych problemów przed rozpoczęciem turnieju. Podczas grudniowego zgrupowania zainfekowanych zostało dziesięciu graczy, z których dziewięciu jako ozdrowieńcy wyjechało do Szegedu.

W drużynie Holandii, z którą Francuzi zagrają w czwartek w Budapeszcie, zanotowano w ciągu dwóch dni trzy nowe infekcje (Robin Schoenaker, Jeffrey Boomhouwer, Florent Bourget).

Reklama

Najwięcej przypadków zakażeń wykryto w reprezentacji Niemiec, z którą Polacy grali we wtorek, ponosząc porażkę 23:30. W dniu meczu mówiono o dziewięciu zakażonych zawodnikach, a w środę rano wykryto trzy nowe przypadki. Trener Alfred Gislason powołał już pięciu dodatkowych szczypiornistów i w czwartkowym meczu z Hiszpanią będzie miał do dyspozycji 13 graczy.

Szef Bundesligi Frank Bohmann oświadczył jeszcze przed meczem z Polską, że nie można wykluczyć wycofania drużyny z zawodów. Z kolei mistrz świata z 2007 roku Christian Schwarzer skomentował, że "turniej właśnie zamienia się w farsę" i że "byłoby frustrujące, gdyby mistrzem Europy został zespół, który ma najmniej przypadków covidowych".

ME 2022 w piłce ręcznej. Polacy z wielkimi problemami przez COVID-19

polskiej ekipie jeszcze przed rozpoczęciem udziału w ME stwierdzono siedem przypadków zakażenia COVID-19, a już w trakcie turnieju pozytywny wynik badania na COVID-19 uzyskali Patryk Walczak, Maciej Zarzycki i Maciej Gębala.

W czwartek rozpocznie się druga runda grupowa, z udziałem 12 zespołów, podzielonych na dwie grupy. W tabeli grupy II, która swoje mecze będzie rozgrywać w Bratysławie, Polska zajmuje ostatnie, szóste miejsce. Prowadzą Niemcy, które wyprzedzają Hiszpanię i Rosję - wszystkie po dwa punkty oraz z zerowym dorobkiem Norwegię i Szwecję. Pierwszym rywalem "Biało-Czerwonych" będzie w czwartek Norwegia - brązowy medalista poprzednich ME, wicemistrz świata z 2017 i 2019 roku.

ME 2022 w piłce ręcznej potrwają do końca stycznia

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F).

Mecz o brązowy medal i finał ME 2022 w piłce ręcznej - 30 stycznia w Budapeszcie.

af/ co/ (PAP)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama