Reklama

Reklama

ME piłkarzy ręcznych. Zygfryd Kuchta: 5. miejsce wystarczającą motywacją

Piąte miejsce w mistrzostwach Europy powinno być wystarczającą motywacją dla zawodników - uważa szef ekipy polskich piłkarzy ręcznych w Danii Zygfryd Kuchta. Spotkanie z Islandią w Herning odbędzie się w piątek o 16.

"Wydawałoby się, że to mecz o nic. Nie daje żadnych preferencji, np. podczas losowania eliminacji. Ale już sam fakt, że to gra o piąte miejsce ME powinien zmotywować odpowiednio zawodników" - powiedział znakomity przed laty zawodnik i trener. Przypomniał, że byłby to jeden z najlepszych wyników polskich piłkarzy ręcznych.

"Gdybyśmy w piątek wygrali i zajęli piąte miejsce, byłby to drugi wynik w historii występów polskich piłkarzy ręcznych w czempionacie kontynentu. Lepiej było tylko w Austrii w 2010 roku" - dodał brązowy medalista olimpijski z Montrealu w 1976 roku. Kuchta - trener polskiej reprezentacji, która w mistrzostwach świata w 1982 roku wywalczyła trzecie miejsce - ma nadzieję, że "Biało-czerwoni" podejdą odpowiednio zmotywowani do spotkania z Islandczykami.

Reklama

"Jest o co walczyć. Poza tym lepszy wydźwięk ma wygrana na koniec turnieju niż dwie porażki. Sądzę, że zawodnicy to rozumieją i podejdą właściwie do pojedynku" - podkreślił.

Ostatni rywale podopiecznych trenera Michaela Bieglera na ME w Danii imponują przede wszystkim efektownymi rzutami z dystansu.

"Na Islandczyków trzeba uważać, ponieważ dysponują dość silnym rzutem z drugiej linii. Dlatego obrona musi lepiej funkcjonować niż w przegranym meczu z Chorwacją, w którym rywale z tej pozycji trochę nas pokarali. Trzeba też będzie uważać na szybkich skrzydłowych. W ataku należy cierpliwie rozgrywać akcje, aż do stworzenia sobie stosownej pozycji do oddania rzutu".


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy