Reklama

Reklama

ME piłkarzy ręcznych: Wyszomirski drugi w rankingu bramkarzy

Piotr Wyszomirski dzięki świetnej postawie we wtorkowym meczu ze Szwecją (35-25) awansował na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych bramkarzy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Danii.

Po wcześniejszych czterech spotkaniach urodzony w Warszawie 26-latek nie plasował się w czołowej dwudziestce zawodników na tej pozycji, natomiast czwarty był Sławomir Szmal.

W potyczce z ekipą "Trzech Koron" Wyszomirski, który po niespełna 15 minutach gry zastąpił "Kasę", zanotował jednak aż 53-procentową skuteczność interwencji - obronił 17 z 32 strzałów rywali.

Dzięki temu jego statystyka w całym turnieju skoczyła na 43 proc. - odbił 20 z 47 rzutów.

Lepszy jest od niego pod tym względem tylko Norweg Magnus Dahl - 47 proc., który wystąpił tylko w trzech pojedynkach pierwszej rundy, gdyż jego zespół odpadł z ME.

Reklama

Szmal, który we wtorek nie obronił żadnego z 10 strzałów Szwedów, z 35-procentową skuteczność (52 na 150) spadł na siódmą pozycję w rankingu.

W środę "Biało-czerwoni" zmierzą się z Chorwatami, a stawką będzie awans do półfinału. Ich podstawowy bramkarz - Mirko Alilovic - z 34-procentową (51 na 150) skutecznością jest 12.

Początek spotkania w Aarhus - godz. 20.15.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL