Reklama

Reklama

ME piłkarzy ręcznych - Szmal: Nie potrafiliśmy skruszyć muru

- Gdybym obronił ze dwa, trzy razy więcej, to wynik byłby inny - powiedział bramkarz Sławomir Szmal po porażce polskich szczypiornistów z Chorwacją 28-31 w walce o półfinał mistrzostw Europy w Danii.

Po meczu Polska - Chorwacja (28-31) powiedzieli:  

Sławomir Szmal (bramkarz reprezentacji Polski): "W pierwszej połowie trzymaliśmy się blisko Chorwatów. W końcówce nawet wyszliśmy na prowadzenie. Rywale mieli wtedy problemy z dojściem do sytuacji rzutowych. Słabo rozpoczęliśmy po przerwie. Nie potrafiliśmy skruszyć muru obrony chorwackiej. Każda próba jej przejścia była dla nas bolesna. Zabrakło trochę szczęścia. Sam miałem parę piłek już na dłoni, a one wpadały do bramki. Gdybym obronił ze dwa, trzy razy więcej, to wynik byłby inny".

Slavko Goluza (trener reprezentacji Chorwacji): "Walczyliśmy dziś znakomicie. Tak jak się spodziewaliśmy, polski zespół był bardzo mocny. Na początku drugiej połowy zmieniliśmy sposób gry naszej obrony i to przyniosło efekty. Potem już tylko kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku".

Reklama

Igor Vori (obrotowy reprezentacji Chorwacji): "Po raz szósty z rzędu awansowaliśmy do półfinału najważniejszych turniejów. I zrobiła to drużyna z kraju, który liczy sobie cztery miliony obywateli".

Patryk Kuchczyński (prawoskrzydłowy reprezentacji Polski): "Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze. Okazuje się jednak, że wystarczą dwie, trzy minuty nieuwagi, kiedy coś się zatnie i się przegrywa. Do końca walczyliśmy, szukaliśmy swojej szansy. Chorwaci to za bardzo doświadczony zespół, żeby wypuścić zwycięstwo z rąk. Nie zadowala mnie walka o piąte miejsce, bo byliśmy bardzo blisko półfinału.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL