Reklama

Reklama

ME piłkarzy ręcznych: Syprzak dopisany do składu

Kamil Syprzak uzupełnił skład reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, która wystąpi w turnieju finałowym mistrzostw Europy w Danii. - W poniedziałek rano oficjalnie zgłosiliśmy go do gry w Aarhus - poinformował sekretarz ZPRP Marek Góralczyk.

Do Aarhus, gdzie rozegrane zostaną wszystkie mecze grupy C, w której oprócz Polski grają: Serbia, Francja i Rosja, przyleciało 17 szczypiornistów "Biało-czerwonych". Zgodnie z przepisami do zawodów trzeba było zgłosić 16.

Sztab szkoleniowy tak jak obiecał, do ostatniej chwili trzymał ich nazwiska w tajemnicy. Pewnym zaskoczeniem był fakt, że z 17, która przyleciała w niedzielę do Aarhus, odwołano dwóch zawodników, zamiast jednego (Michała Kubisztala i Kamila Syprzaka). Zgodnie z regulaminem trener może jednak tuż przed meczem wpisać ostatnie nazwisko, uzupełniając tym samym skład kadry do 16 osób. Trener Michael Biegler skorzystał z tego prawa w poniedziałek.

Reklama

- W czasie mistrzostw będziemy mogli jeszcze w dowolnym momencie wymienić trzech zawodników - dodał Góralczyk.

22-letni Syprzak jest zawodnikiem Wisły Płock i gra na pozycji obrotowego. 

W pierwszym spotkaniu ME 2014 nasi szczypiorniści zagrają w NRGi Arena z wicemistrzem kontynentu Serbią w poniedziałek o godz. 18.

Skład reprezentacji Polski na ME 2014:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry)

obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Kamil Syprzak (SPR Wisła Płock SA), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy)

rozgrywający: Michał Jurecki, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Targi Kielce), Mariusz Jurkiewicz (SPR Wisła Płock SA), Michał Szyba (Azoty Puławy), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin)

skrzydłowi: Adam Wiśniewski (SPR Wisła Płock SA), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów).

Z Aarhus Cezary Osmycki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama