Reklama

Reklama

ME piłkarzy ręcznych - Polska bez Kubisztala i Syprzaka

15 zamiast 16 piłkarzy ręcznych zostało zgłoszonych do składu reprezentacji Polski, która wystąpi w pierwszej fazie turnieju finałowego mistrzostw Europy w Danii. Trener Michael Biegler na razie zrezygnował z Michała Kubisztala i Kamila Syprzaka.

Sztab szkoleniowy tak jak obiecał, do ostatniej chwili trzymał ich nazwiska w tajemnicy. Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że z 17, która przyleciała w niedzielę do Aarhus, odwołano dwóch zawodników, zamiast jednego. Zgodnie z regulaminem trener może jednak tuż przed meczem wpisać ostatnie nazwisko, uzupełniając tym samym skład kadry do 16 osób.

O decyzji trenerów poinformował sekretarz ZPRP Marek Góralczyk, który w niedzielę wieczorem uczestniczył w konferencji technicznej przed pierwszym meczem ME 2014.

W Aarhus, gdzie odbędą się wszystkie mecze grupy C, Polska zagra z Serbią, Francją i Rosją.

Reklama

W pierwszym spotkaniu ME 2014 "Biało-czerwoni" zagrają z wicemistrzem kontynentu Serbią, w poniedziałek o godz. 18.

Skład reprezentacji Polski na ME 2014:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry)

obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy)

rozgrywający: Michał Jurecki, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Targi Kielce), Mariusz Jurkiewicz (SPR Wisła Płock SA), Michał Szyba (Azoty Puławy), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin)

skrzydłowi: Adam Wiśniewski (SPR Wisła Płock SA), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama