ME piłkarzy ręcznych: Hiszpania - Chorwacja 29-28 w meczu o brązowy medal

Hiszpania pokonała Chorwację 29-28 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które zakończą się dzisiaj w Danii.

Po wyrównanym początku nieznaczną przewagę zaczęli osiągać Hiszpanie. Mistrzowie świata odskakiwali na dwubramkowe prowadzenie, ale rywale odrabiali straty. W 19. minucie zaliczka Hiszpanów wzrosła do trzech "oczek", lecz sześć minut później znów był remis (12-12).

Chorwaci nie potrafili jednak zdobyć kolejnej bramki aż przez pięć kolejnych minut i na przerwę schodzili przegrywając 13-16.

W 42. minucie tracili tylko jednego gola (20-21) i ich trener wziął czas. Jego zespół jednak zepsuł dwie kolejne akcje. Hiszpanie wykorzystali to i powiększyli prowadzenie (23-20).

Chorwaci nie poddali się i walczyli do końca. Jeszcze kilkakrotnie łapali kontakt bramkowy z rywalami, jednak gdy minutę przed końcem na najlepszego zawodnika spotkania - Domagoja Duvnjaka nałożono dwuminutową karę, ich sytuacja stała się bardzo trudna. 50 sekund przed końcem Joan Canellas trafił na 29-27 i choć pół minuty później Igor Vori zmniejszył straty, to Hiszpanie na więcej nie pozwolili już rywalom.

O godz. 17.30 rozpocznie się wielki finał Francja - Dania.