ME piłkarzy ręcznych: Hiszpania awansowała do półfinału

Hiszpania pokonała Macedonię 33-22 w swoim ostatnim meczu grupy I i awansowała do półfinału mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które rozgrywane są w Danii. O ostatnie miejsce walczyła Polska z Chorwacją . "Biało-czerwoni" przegrali jednak 28-31. Zwycięzca zapewnił sobie awans do finałów przyszłorocznych MŚ.

W środowym starciu z Macedonią mistrzowie świata mieli problemy jedynie do 15. minuty. Od stanu 7-7 zaczęli "uciekać" rywalom, a w drugiej połowie zupełnie ich zdominowali.

Hiszpanie zagrają w piątek o finał z Francuzami. Jeśli "Biało-czerwoni" pokonają dzisiaj Chorwatów, to ich rywalami w drodze do finału będą gospodarze turnieju - Duńczycy.

Awans Hiszpanów do półfinału to była dobra wiadomość dla naszego zespołu. Gdyby Polacy pokonali Chorwatów, nie tylko awansowaliby do półfinału, ale jeszcze zapewnili sobie awans na mistrzostwa świata w Katarze w 2015 roku.

Hiszpanie mają zapewniony udział w przyszłorocznych MŚ jako mistrzowie świata. Natomiast bezpośredni awans na mundial zdobędą trzy zespoły z mistrzostw Europy. Niestety, "Biało-czerwoni" nie wykorzystali swojej szansy.

We wcześniejszych meczach "polskiej" grupy Rosja pokonała Białoruś 39-33, a Szwedzi, którzy chcieli zrehabilitować się za klęskę w meczu z Polską, pokonali Francuzów 30-28. Stawką spotkania był jedynie prestiż, bo "Trzy Korony" we wtorek straciły szansę na awans do półfinału, z kolei "Trójkolorowi", jeszcze przed meczem ze Szwedami, mieli zapewnione pierwsze miejsce w grupie II.