ME piłkarzy ręcznych. Dania - Szwecja 34-35 po dogrywce w półfinale

Szwedzi pokonali Duńczyków 35-34 po dogrywce w półfinale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W wielkim finale zmierzą się z Hiszpanami.

W pierwszym półfinale piłkarze ręczni Hiszpanii pokonali w Zagrzebiu Francję 27-23 (15-9).

Szwedzi prowadzili niemal przez cały czas pierwszej i drugiej połowy. Jeszcze w 58. minucie mieli trzybramkową zaliczkę, ale pogubili się w końcówce.

Duńczycy wzięli czas i zdobyli dwa gole z rzędu. Rywale mieli znakomitą okazję, aby przypieczętować zwycięstwo, ale Jerry Tollbring trafił w słupek. Na dodatek jego koledzy pozwolili się zaskakująco łatwo skontrować. Mikkel Hansen dostrzegł na skrzydle Lasse Svana i ten wyrównał w ostatniej sekundzie!

Szwedzi potrafili się jednak otrząsnąć i okazali się lepsi w dogrywce.

Znakomicie w bramce Szwecji spisywał się Andreas Palicka. W zespole rywali na wyróżnienie zasłużył Mikkel Hansen, który zdobył dwanaście bramek.

Finał i mecz o trzecie miejsce zostaną rozegrane w niedzielę w Zagrzebiu.

Przed dwoma laty organizatorem ME była Polska. W finale Niemcy wygrały wówczas z Hiszpanią 24-17.