Reklama

Reklama

ME piłkarek ręcznych - wyniki piątkowych spotkań

W decydującym o awansie meczu grupy D mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Słowaczki pokonały Serbki. Francuzki skończyły fazę grupową z kompletem zwycięstw.

Sobotnim (13 grudnia, godz. 16.00) meczem z Dunkami, polskie piłkarki rozpoczną rywalizację w gr. I mistrzostw Europy. W drugiej fazie turnieju "Biało-czerwone" zagrają, również w Debreczynie, z Norweżkami (15 grudnia) i Rumunkami (17 grudnia).

II grupa, której skład został ustalony po piątkowych spotkaniach, występować będzie w Zagrzebiu. W najlepszej sytuacji są tam Francuzki, które jako jedyne mają cztery punkty.

Reprezentantki Polski mają zaliczone porażki z pierwszej rundy ME z Hiszpanią 22-29 i Węgrami 23-29 w Gyoer, dlatego w tabeli zajmują ostatnie, szóste miejsce.

Reklama

Po dwie drużyny z obu grup awansują do półfinałów, zaś ekipy z trzecich miejsc zagrają o piątą pozycję w turnieju.

Pierwsza runda:

Grupa C (Varazdin):

Szwecja - Niemcy      39-32 (23-17)

Chorwacja - Holandia  31-27 (17-15)

  M   Z  R  P   bramki   pkt

1. Szwecja           3   2  1  0   99-90     5 - awans

2. Holandia          3   1  1  1   86-87     3 - awans

3. Niemcy            3   1  0  2   84-92     2 - awans

4. Chorwacja         3   1  0  2   83-83     2

Grupa D (Osijek):

Czarnogóra - Francja    20-24 (12-12)

Serbia - Słowacja       21-23 (11-6)

1. Francja           3   3  0  0   72-54     6 - awans

2. Czarnogóra        3   2  0  1   70-67     4 - awans

3. Słowacja          3   1  0  2   65-70     2 - awans

4. Serbia            3   0  0  3   56-72     0

Druga runda:

Grupa I (Debreczyn)

Tabela:

                     M   Z  R  P   bramki   pkt

1. Norwegia          2   2  0  0   54-40     4

2. Hiszpania         2   2  0  0   56-48     4

3. Węgry             2   1  0  1   55-50     2

4. Dania             2   0  1  1   50-56     1

5. Rumunia           2   0  1  1   48-56     1

6. Polska            2   0  0  2   45-58     0

Program:

sobota, 13 grudnia

godz. 16.00 Polska - Dania

      18.15 Hiszpania - Norwegia

      20.30 Węgry - Rumunia

poniedziałek, 15 grudnia

      16.00 Hiszpania - Rumunia

      18.15 Polska - Norwegia

      20.30 Węgry - Dania

środa, 17 grudnia

      16.00 Polska - Rumunia

      18.15 Hiszpania - Dania

      20.30 Węgry - Norwegia

Grupa II (Zagrzeb)

Tabela:

                     M   Z  R  P   bramki   pkt

1. Francja           2   2  0  0   45-38     4

2. Szwecja           2   1  1  0   69-62     3

3. Holandia          2   1  1  0   59-56     3

4. Czarnogóra        2   1  0  1   48-48     2

5. Słowacja          2   0  0  2   42-49     0

6. Niemcy            2   0  0  2   58-68     0

Program:

niedziela, 14 grudnia

godz. 15.45 Niemcy - Czarnogóra

      18.00 Holandia - Słowacja

      20.15 Szwecja - Francja 

wtorek, 16 grudnia

      15.45 Niemcy - Francja

      18.00 Szwecja - Słowacja

      20.15 Holandia - Czarnogóra

środa, 17 grudnia

      15.45 Szwecja - Czarnogóra

      18.00 Holandia - Francja

      20.15 Niemcy - Słowacja

Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje