Reklama

Reklama

ME piłkarek ręcznych - w Chebie pierwszy test Polek

Turniej w Chebie będzie pierwszym sprawdzianem polskich piłkarek ręcznych przed grudniowymi mistrzostwami Europy. Do Czech "Biało-czerwone", w składzie złożonym z zawodniczek grających w rodzimej lidze, wyjechały w środę po trzydniowej konsultacji w Pruszkowie.

Turniej w Chebie będzie pierwszym sprawdzianem polskich piłkarek ręcznych przed grudniowymi mistrzostwami Europy. Do Czech "Biało-czerwone", w składzie złożonym z zawodniczek grających w rodzimej lidze, wyjechały w środę po trzydniowej konsultacji w Pruszkowie.

W Chebie od czwartku do niedzieli czwarta drużyna ubiegłorocznych mistrzostw świata spotka się kolejno z Czechami, Białorusią i Słowacją.

W poniedziałek i wtorek kadrowiczki przeszły szczegółowe testy wydolnościowe i szybkościowe. Różne parametry przy pomocy specjalnej aparatury były mierzone w czasie zajęć w pruszkowskiej hali i na stadionie. Wzięły w nich udział również szczypiornistki z klubów zagranicznych, m.in. Alina Wojtas i Karolina Kudłacz, ale do Czech drużyna udała się w "krajowym" składzie.

"Chcieliśmy sprawdzić wydolność fizyczną dziewczyn na starcie nowego sezonu. Da nam to bardzo solidną podstawę do porównań z wcześniejszymi i przyszłymi wynikami podobnych testów, a w konsekwencji pozwoli dostosować obciążenia do potrzeb i możliwości danej zawodniczki" - tłumaczył duński trener Polek Kim Rasmussen, cytowany na stronie internetowej ZPRP.

Reklama

Sztab szkoleniowy powołał na konsultację szeroką grupę zawodniczek.

"Chcemy doprowadzić do jak największej rywalizacji o każdą z pozycji w drużynie. To da nam komfort wyboru, a drużynie wyjdzie tylko na korzyść" - zaznaczyli Rasmussen i jego asystent Antoni Parecki.

Do Chebu Duńczyk postanowił zabrać 17 szczypiornistek.

"Chcę się przyjrzeć kilku młodszym zawodniczkom, które nie mają aż tak wielkiego doświadczenia gry na tym poziomie. Bardzo poważnie podchodzę do sprawdzianów z Czeszkami, Słowaczkami i Białorusinkami, gdyż to początek naszych przygotowań do grudniowej batalii w ME" - podkreślił selekcjoner.

W pierwszej rundzie ME biało-czerwone w Gyoer zmierzą się w grupie kolejno z Hiszpankami, Węgierkami i Rosjankami.

Skład kadry:

bramkarki:

Małgorzata Gapska (GTPR Gdynia), Monika Maliczkiewicz (MKS Zagłębie Lubin), Izabela Prudzienica (Piłka Ręczna Koszalin S.A.)

zawodniczki z pola:

Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda, Aleksandra Zych, Ewa Andrzejewska (wszystkie GTPR Gdynia), Kamila Skrzyniarz, Agnieszka Kocela, Joanna Drabik, Marta Gęga (wszystkie MKS Lublin), Paulina Piechnik (MKS Zagłębie Lubin), Monika Stachowska, Agata Cebula (obie SPR Pogoń Szczecin), Kinga Grzyb (EKS Start Elbląg)


Program turnieju w Chebie:

11 września, czwartek

Białoruś - Słowacja     (godz. 18.00)

Czechy - Polska         (20.00)

12 września, piątek

Polska - Białoruś       (18.00)

Czechy - Słowacja       (20.00)

13 września, sobota

Polska - Słowacja       (14.00)

Czechy - Białoruś       (16.00)

Reklama

Reklama

Reklama