Reklama

Reklama

ME piłkarek ręcznych. Trener reprezentacji Polski ogłosił skład

Siedemnaście zawodniczek, głównie z Perły Lublin i Zagłębia Lubin, znalazło się w kadrze Polski na mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych w Danii. W poniedziałek skład reprezentacji ogłosił selekcjoner Arne Senstad.

"Biało-Czerwone" do turnieju przygotowywały się na tygodniowym zgrupowaniu w Koszalinie. Kapitanem zespołu jest 263-krotna reprezentantka kraju Kinga Grzyb (Zagłębie).

Reklama

Grzyb, która 12 stycznia skończy 39 lat, jest najstarsza w ekipie narodowej. Najmłodsza zaś to 21-letnia Paulina Uścinowicz z francuskiego Fleury Loiret HB.

Z drużyny z Lubina powołane zostały jeszcze cztery zawodniczki: Joanna Drabik, Adrianna Górna, Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska. Z kolei z Perły Lublin w kadrze jest sześć piłkarek: Weronika Gawlik, Marta Gęga, Dagmara Nocuń, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak, Joanna Szarawaga.

Cztery kadrowiczki na co dzień grają w klubach zagranicznych: Adrianna Płaczek (Nantes AH, Francja), Aneta Łabuda (ESBF Besancon, Francja), Uścinowicz i Aleksandra Zych (CS Magura Cisnadie, Rumunia).

Na mistrzostwa kontynentu Polki udadzą się czartem z lotniska w Szczecinie 1 grudnia o godz. 9.

Biało-czerwone w grupie D zmierzą z Norwegią (3 grudnia), Rumunią (5.12) i Niemcami (7.12).

Skład Polski na ME 2020:

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin SA), Adrianna Płaczek (Nantes AH).

Zawodniczki z pola: Joanna Drabik, Adrianna Górna, Kinga Grzyb, Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska (MKS Zagłębie Lubin SA), Marta Gęga, Dagmara Nocuń, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak, Joanna Szarawaga (MKS Perła Lublin SA), Aneta Łabuda (ESBF Besancon), Sylwia Matuszczyk (Eurobud JKS Jarosław), Romana Roszak (MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Paulina Uścinowicz (Fleury Loiret HB), Aleksandra Zych (CS Magura Cisnadie).

giel/ krys/Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn | Arne Senstad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama