Reklama

Reklama

ME piłkarek ręcznych. Norwegia bez bramkarki Katrine Lunde

Selekcjoner kobiecej reprezentacji Norwegii w piłce recznej Thorir Hergeirsson podał we wtorek skład drużyny na mistrzostwa Europy rozgrywane w dniach 3-20 grudnia w Norwegii i Danii. Jego zespół w pierwszym meczu turnieju zmierzy się w Trondheim z Polkami.

Sensacją jest brak w drużynie bramkarki Katrine Lunde, która na pół godziny przed ogłoszeniem składu poinformowała w mediach społecznoscioweych, że nie wystapi na ME ponieważ jest w ciąży, zamieszczając przy tym zdjęcie USG.

Reklama

40-letnia zawodniczka była dla wszystkich ekpertów "pewniakiem" w drużynie. W karierze zdobyła 13 medali na wielkich turniejach, w tym siedem złotych.

"Mam bardzo silny zespół, być może najsilniejszy w mojej karierze szkoleniowca. Jest mieszanką doświadczenia i młodości i cała drużyna ma ogromny apetyt na medal z najszlachetniejszego metalu jako prezent na gwiazdkę" - powiedział Hergeirsson na antenie telewizji NRK.

Skład Norwegii według numerów:

1. Emily Stang Sando (Bietigheim)

2. Henny Ella Reistad (Vag)

3. Emilie Hegh Arntzen (Vag)

4. Veronica Kristiansen (Gyor)

5. Marit Malm Frafjord (Esbjerg)

6. Heidi Loeke (Vag)

7. Stine R Skogrand (Herning-Ikast)

9. Nora Moerk (Vag)

10. Stine Bredal Oftedal (Gyor)

11. Malin Aune (Vag)

12. Silje Solberg (Gyor)

13. Kari Brattset Dale (Gyor)

20. Marit Roesberg Jacobsen (Esbjerg)

23. Camilla Herrem (Sola)

24. Sanna Solberg (Esbjerg)

25. Kristine Breistoel (Esbjerg)

Reserwowe: 8. Silje Waade (Vag), 16. Rikke Granlund (Esbjerg), 21. Ingvild Bakkerud (Herning-Ikast), 26. Marta Tomac (Vag).Zbigniew Kuczyński 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama