Reklama

Reklama

ME piłkarek ręcznych. Karolina Kudłacz-Gloc: Nie jesteśmy faworytkami

- Nie jesteśmy faworytkami tej imprezy. To dla nas powinna być motywacja, chęć powrotu na miejsce, które nie tak znowu dawno zajmowałyśmy – powiedziała po losowaniu grup mistrzostw Europy kapitan polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych Karolina Kudłacz-Gloc.

W norweskim Trondheim Polki zagrają 3 grudnia ze współgospodarzem turnieju (organizatorem jest też Dania), 5 grudnia z Rumunią i 7 grudnia z Niemcami. Losowanie odbyło się w czwartek w Wiedniu.

Rozgrywająca przyznała, że dobrze się stało, iż biało-czerwone zmierzą się z Rumunią, z którą miały w marcu dwukrotnie rywalizować o punkty w kwalifikacjach ME.

- Teraz przekonamy się, która drużyna jest lepsza. Z Norwegią kilka razy zaliczyłyśmy dobre początki meczów. Ten doświadczony zespół w końcówkach już sobie z nami z reguły radził. Wiadomo, że z gospodarzem i to tej klasy niełatwo się gra. Nie chciałam trafić na Niemki. One przecież mnie doskonale znają - przyznała 35-letnia Kudłacz-Gloc z SG BBM Bietigheim.

Reklama

W ME polskie zawodniczki nie odnosiły sukcesów, natomiast w mistrzostwach świata w 2013 i 2015 roku zajmowały czwarte miejsce.

- Nie jesteśmy faworytkami tej imprezy. To dla nas powinna być motywacja, chęć powrotu na miejsce, które nie tak znowu dawno zajmowałyśmy - przyznała kapitan zespołu narodowego.

Selekcjonerem Polek jest Norweg Arne Senstad, któremu najłatwiej będzie "rozpracować" zespół z ojczyzny.

Reprezentacje przed losowaniem przyporządkowane zostały do koszyków na podstawie kolejności w ME 2018; Polki były 14. To kryterium zdecydowało również o tym, które drużyny zagrają na parkietach Danii i Norwegii. Europejska federacja (EHF) odwołała bowiem eliminacje z powodu pandemii koronawirusa. Polkom udało się rozegrać tylko dwa mecze w grupie - pokonały u siebie Wyspy Owcze 28:16 i na wyjeździe Ukrainę 27:26.

Z każdej z czterech grup awans do drugiej rundy ME 2020 wywalczą po trzy najlepsze ekipy. 

Zobacz więcej informacji o piłce ręcznej

giel/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama