Reklama

Reklama

ME piłkarek ręcznych 2018: Rywalki Polek poważnie osłabione

Najlepsza szwedzka piłkarka ręczna Isabella Gullden odniosła kontuzję łydki, której leczenie może potrwać nawet sześć tygodni. To stawia pod znakiem zapytania jej udział w mistrzostwach Europy we Francji, w których Szwedki będą rywalkami Polek w grupie.


ME odbędą się we Francji w dniach 29 listopada-6 grudnia. Polki zostały rozlosowane w grupie A, a ich rywalkami w fazie grupowej będą Szwecja, Dania i Serbia.

Grająca we francuskim Brest Bretagne Gullden urazu doznała w sobotę, lecz Szwedzi dowiedzieli się o nim dopiero we wtorek, po wstępnych badaniach we Francji.

"Jesteśmy poważnie zaniepokojeni, ponieważ według wstępnej oceny przerwa w treningach i grze może potrwać sześć tygodni. Może to być też krócej lub dłużej. Na razie wiemy tylko, że skala kontuzji jest szeroka, od naciągnięcia do poważnego naderwania mięśnia" - wyjaśniła główna fizjoterapeutka reprezentacji Szwecji Marie Wedberg cytowana przez kanał telewizji SVT.

Reklama

Dodała, że piłkarka przyjedzie w środę do Szwecji ze swoim zespołem na mecz z Savehof.

"Bella nie będzie w nim oczywiście grała, tylko od razu pojedzie na dokładne badania do szpitala" - powiedziała Wedberg dziennikowi "Aftonbladet", lecz na pytanie czy zawodniczka zdąży wyzdrowieć do ME odpowiedziała: "pozostały nam na to nadzieje".

29-letnia Gullden rozegrała w reprezentanci Szwecji, w której jest stałą zawodniczką od 11 lat, 188 meczów i strzeliła 741 bramek.

Obecnie jest uważana za główny filar drużyny, więc jak skomentował "Aftonbladet": "kontuzja bezdyskusyjnie najlepszej piłkarki reprezentacji to poważne osłabienie zespołu nie tylko sportowe, ale też psychicznie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL