Reklama

Reklama

ME 2022. Ilu szczypiornistów zachorowało w styczniu? Liczba robi wrażenie...

Na Węgrzech oraz Słowacji trwają mistrzostwa Europy 2022 w piłce ręcznej - turniej niestety odbywa się w cieniu pandemii COVID-19, a reprezentacje biorące udział w tych zmaganiach sygnalizują problem kolejnych zakażeń koronawirusem wśród zawodników. Portal handball-world.news przygotował zestawienie dotyczące tego, ile przypadków zakażeń pojawiło się wśród ekip grających na Euro od początku stycznia. Było ich blisko... 100 i niestety Polska jest pod tym względem jednym z liderów.

W przypadku organizowanych przez Słowację i Węgry mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn od początku było wiadomo, że będą one musiały się rozgrywać w niełatwych, bo pandemicznych warunkach. Problem zachorowań na COVID-19 nie ominął niestety m.in. reprezentacji Polski, ale swoje - znaczące - kłopoty pod tym względem miały też np. Niemcy. Obecnie z kolei m.in. Francja musi radzić sobie bez czołowego zawodnika, który został poddany izolacji.

Reklama

ME 2022 w piłce ręcznej. 99 zachorowań, reprezentacja Polski w czołówce przykrej statystyki

Sprawie zakażeń koronawirusem wśród uczestników Euro przyjrzał się bliżej serwis handball-world.news. Jak policzył dziennikarz Rasmus Boysen od 1 stycznia tego roku wśród 24 turniejowych ekip wykryto łącznie aż 99 przypadków choroby. Ta liczba niestety praktycznie na pewno zwiększy się do czasu zakończenia zawodów, skutecznie krzyżując plany wielu kadr.

Według przedstawionych wyliczeń liderami niezbyt szczęśliwej statystyki dotyczącej zachorowań są trzy reprezentacje: wspominane już Niemcy, Serbia oraz Chorwacja - w każdej z tych ekip z COVID-19 musiało zmierzyć się po 12 graczy.

Niestety wśród "Biało-Czerwonych" podobnych przypadków było niewiele mniej, bo 11 - w statystyce wymieniono następujących szczypiornistów: Dawydzik, Morawski, Chrapkowski, Czuwara, Przytuła, Bis, Walczak, Zarzycki, Gębala, Przybylski, Adamski. Dokładnie jedno zakażenie mniej od Polski miała kadra Czarnogóry.

ME 2022 w piłce ręcznej. Tylko cztery kadry bez zachorowań w styczniu

Tylko cztery reprezentacje ominął w styczniu covidowy kłopot - mowa tu o Czechach, Portugalii, Ukrainie oraz Norwegii. Należy jednak zaznaczyć, że zarówno u Czechów, jak i u Portugalczyków pojawiło się po jednym zakażeniu w ostatnich dniach grudnia.

Mistrzostwa Europy 2022 potrwają do 30 stycznia - tego dnia zostanie rozegrany zarówno finał, jak i mecz o trzecie miejsce. Polacy są dalej w grze - ich kolejnym przeciwnikiem będzie Norwegia, z którą zmierzą się już w czwartek. Początek spotkania o godz. 20.30.

Paweł Czechowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy