Reklama

Reklama

ME 2022. Francuscy szczypiorniści poważnie osłabieni przed półfinałem

Francuscy szczypiorniści w piątkowym półfinale ME 2022 piłkarzy ręcznych ze Szwecją będą musieli sobie radzić bez głównego trenera Guillaume'a Gille'a i obrotowego Łomży VIVE Kielce Nicolasa Tournata. Obaj wymienieni nie będą mogli zjawić się w hali z powodu koronawirusa.

Guillaume Gille nie prowadził mistrzów olimpijskich już w trzech spotkaniach grupowych drugiego etapu i wszystko wskazuje, że zabraknie go na ławce trenerskiej również w półfinale ME 2022 piłkarzy ręcznych.

"Wartość wskaźnika Ct wynikająca z testów nie jest jeszcze na wymaganym poziomie" - przekazał Erick Mathe, jeden z asystentów Gille'a, który go do tej pory zastępował.

ME 2022 piłkarzy ręcznych. Francja pozbawiona Guillaume'a Gille'a i Nicolasa Tournata

"Trójkolorowi" przeciw ekipie "Trzech Koron" zagrają też bez Nicolasa Tournata, który pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał przed wtorkowym spotkaniem z Danią (30:29).

Reklama

"Oczywiście wciąż mamy nadzieję, że obaj wrócą, ale na ten moment są poza kadrą" - podkreślił Mathe.

pp/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy