Reklama

Reklama

Mariusz Jurkiewicz: Rehabilitacja potrwa około pół roku

Rozgrywający reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Mariusz Jurkiewicz przed dwoma tygodniami przeszedł operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Jak twierdzi czeka go jeszcze pół roku rehabilitacji.

- Jestem na początku drogi prowadzącej do wyleczenia. Zgodnie z przewidywaniami lekarzy, rehabilitacja potrwa około pół roku, mam nadzieję, że w listopadzie będę już w pełni sił i wrócę na parkiet. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, to powinienem być przygotowany na przyszłoroczne mistrzostwa Europy - powiedział Jurkiewicz. 

Jurkiewicz odchodzi z Wisły Płock i w nowym sezonie zagra w Vive Tauronie Kielce. Kilka dni temu w Orlen Arenie odbyło się zakończenie sezonu 2014/2015 i pożegnanie trzech zawodników, którzy nie będą już bronili barw płockiego klubu. 31-letni rozgrywający Alexander Tioumentsev odchodzi do mistrza Białorusi Mieszkowa Brześć, Kamil Syprzak obiecał za dwa tygodnie zdradzić swojego przyszłego pracodawcę (według ciągle niepotwierdzonych informacji będzie to najprawdopodobniej FC Barcelona), zaś Mariusz Jurkiewicz po wyleczeniu kontuzji wyprowadzi się do Kielc. 

Reklama

Jurkiewicza, który występował w barwach Orlen Wisły od 2013 roku, nie było na oficjalnym pożegnaniu z płockimi kibicami. Przebywał na badaniach i rehabilitacji w Poznaniu. 

- Przez te dwa lata bardzo dużo się działo, nie tylko sportowo, także w moim życiu. To był bardzo intensywny okres, wyjeżdżam ze sporym bagażem doświadczeń. Szkoda, że nie udało mi się pożegnać z płockimi kibicami, byli zawsze naszym wsparciem, ósmym zawodnikiem, dopingowali nas we wszystkich, także tych trudnych chwilach. Takich rzeczy się nie zapomina - zapewnił.

Płoccy kibice również na długo zapamiętają Mariusza Jurkiewicza. Wystąpił w 62 meczach, strzelił 252 bramki, a jego asyst nie da się policzyć. Od nowego sezonu będzie zawodnikiem Vive Tauronu Kielce.

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Jurkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje