Reklama

Reklama

Marcin Lijewski zagra w Lidze Mistrzów Azji

Były reprezentant Polski w piłce ręcznej Marcin Lijewski zagra w barwach irańskiego zespołu Samen Al Hojaj w Lidze Mistrzów Azji. Oznacza to, że nie zagra w dwóch najbliższych ligowych meczach ekstraklasy piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk.

Decydujący turniej Ligi Mistrzów Azji odbędzie się od 29 listopada do 9 grudnia w stolicy Kataru Dausze. W tych rozgrywkach weźmie w sumie udział 10 zespołów z Kataru, Jordanii, Kuwejtu, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Iranu.

- Nigdy nie grałem w takim turnieju, ale słyszałem, że to fajna przygoda. Dostałem propozycję i nie ukrywam, że była ona dla mnie bardzo intratna. Względy sportowe są tu na drugim miejscu - przyznał na klubowej stronie Lijewski, który wyjechał już do Azji.

W ekstraklasie Wybrzeże z dorobkiem pięciu punktów zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. W dodatku w dwóch najbliższych spotkaniach z Chrobrym w Głogowie i MMTS Kwidzyn we własnej hali gdański beniaminek będzie musiał sobie radzić bez swojego czołowego zawodnika. Wyjazd prawego rozgrywającego, który w 2013 roku w barwach drużyny z Hamburga triumfował w europejskiej Lidze Mistrzów, na ten turniej był jednak ustalony już w momencie podpisania kontraktu z Wybrzeżem.

Reklama

- Wszyscy zawodnicy pewniej czują się u jego boku, a Marcin coraz lepiej się rozumie z zespołem. Na takie warunki się jednak zgodziliśmy i będziemy ich przestrzegać. Oraz trzymać za Lijewskiego kciuki - zapewnił trener Wybrzeża Damian Wleklak. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje