Reklama

Reklama

Losowanie grup LM piłkarzy ręcznych: Vive Tauron Kielce trafił na Barcelonę

Broniąca tytułu Barcelona będzie grupowym rywalem Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów. Losowanie odbyło się w piątek w Wiedniu.

W nowym sezonie Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych funkcjonować będzie na nowych zasadach. W rozgrywkach weźmie udział 28 ekip. 16 zespołów utworzyło tak zwaną elitę, która została podzielona na dwie grupy (A i B) po osiem zespołów. Drużyny walczyć w nich będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

Reklama

Pozostałe 12 ekip utworzyło dwie grupy niższej klasy (C i D), w których system rozgrywek będzie identyczny (tzn. każdy z każdym, mecz i rewanż).

Europejska federacja zdecydowała, że w gronie najlepszych 16 drużyn LM będą dwie z Polski. Zakwalifikowano do tego grona mistrza kraju Vive Tauron Kielce, a Orlen Wisła Płock otrzymała "dziką kartę".

Pierwsza kolejka została zaplanowana na 16-20 września, ostatnia w fazie grupowej odbędzie się na początku marca.

Zwycięzcy grup A i B wywalczą awans już do ćwierćfinału, a drużyny z miejsc 2-6 w tych grupach - do 1/8 finału.

Inne zasady awansu są w przypadku grup niższej klasy. Zwycięzcy oraz drugie zespoły z grup C i D zagrają w barażach play off (mecz i rewanż) o dwa miejsce w 1/8 finału.

Edycja sezonu 2015/16 LM piłkarzy ręcznych zakończy się turniejem Final Four w dniach 28-29 maja w Kolonii.

Podział na grupy Ligi Mistrzów:

Grupa A

THW Kiel, MKB Veszprem, Paris St. Germain, Celje Pivovarna Lasko, Orlen Wisła Płock, Croatia Zagrzeb, Besiktas Stambuł, SG Flensburg-Handewitt.

Grupa B

FC Barcelona, Vive Tauron Kielce, Vardar Skopje, KIF Kolding Kopenhaga, Pick Szeged, Rhein-Neckar Loewen, IKF Kristianstad, Montpellier AHB.

Grupa C

Naturhouse La Rioja, HC Brest, Miedwiedi Czechow, FC Porto, Vojvodina Nowy Sad, Tatran Preszów.

Grupa D

Metalurg Skopje, Skjern HB, HC Zaporoże, Kadetten Schaffhausen, HCM Baia Mare, zwycięzca kwalifikacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje