Reklama

Reklama

LM piłkarzy ręcznych - Wisła Płock walczy o "dziką kartę"

Sobotnim meczem z HSV Hamburg piłkarze ręczni Wisły Płock rozpoczną we francuskim Saint Raphael rywalizację o "dziką kartę" do Ligi Mistrzów. W turnieju wystąpią także miejscowy zespół Var Handball i słoweński Cimos Koper. W LM zagra tylko zwycięzca.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. - To najważniejszy mecz Wisły, poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale wszystko kładziemy na jedną szalę - zapewnił prezes Wisły Andrzej Miszczyński.
- W zespole drzemie ogromny potencjał. Wierzę, że po okresie przygotowawczym w drużynie wzrosło poczucie własnej wartości, że piłkarze są głodni sukcesu. Czeka nas mecz walki - dodał.
Trener drużyny Lars Walther jest dobrej myśli. - Obejrzeliśmy ostatnie spotkania rywala i muszę stwierdzić, że jeśli będziemy mieć dobry dzień, a wszyscy zawodnicy staną na wysokości zadania, to mamy dużą szansę na zwycięstwo i sprawienie ogromnej niespodzianki. Oczywiście nie jesteśmy naiwni, wiemy doskonale, że 8-9 zawodników Hamburga to piłkarze najwyższej klasy, którzy grają ze sobą do dawna. Jestem jednak przekonany, że dysponujemy narzędziami, które pozwolą nam rozmontować najsilniejszą stronę rywali, czyli obronę.
- Na ten mecz szykujemy się od dawna, ćwiczyliśmy pod wyższą obronę Hamburga i jestem przekonany, że jeśli będziemy mieć dobry dzień, to wygramy. Hamburg nie jest już tym samym, znakomitym zespołem, co przed laty, gdy zdobywał mistrzostwo Niemiec. Wiemy, że musimy wspiąć się na wyżyny sowich umiejętności, by pokonać rywala - podkreślił kapitan płockiej drużyny Adam Wiśniewski.
Drużyna Wisły w turnieju o "dziką kartę" zagra w specjalnie przygotowanych, historycznych koszulkach w niebiesko-białe podłużne pasy.
Płocka ekipa wyleci do Francji w piątek o godz. 11.45. Po wylądowaniu w Nicei, drużynę czekać będzie krótka podróż autobusem do Saint Raphael. Po południu trener zaplanował jeden trening, a w sobotę od rana drużyna będzie przygotowywać się do meczu z Hamburgiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama