Reklama

Reklama

LM piłkarzy ręcznych - Servaas: Czeka nas arcytrudne zadanie

Prezes klubu piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce Bertus Servaas ostrożnie podchodzi do wyników losowania ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. - Metalurg Skopje to niewygodny przeciwnik, a walka z nim to będzie arcytrudne zadanie - uważa.

- Mamy już to czego chcieliśmy, jesteśmy w najlepszej ósemce. Nie mamy nic do stracenia, teraz możemy tylko pójść dalej, niż myśleliśmy. Metalurg Skopje jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem, mocno grającym w obronie. To będzie arcytrudne zadanie - powiedział Servaas.

Reklama

Zwrócił także uwagę na to, że dwumecze w tej fazie rozgrywek rządzą się zupełnie innymi prawami niż spotkania w fazie grupowej. - Nie jestem spokojny. Oczywiście mamy szanse, ale ja oceniam je 50 na 50 - ocenił.

Bertus Servaas przestrzega przed nadmiernym optymizmem. - Boję się trochę tego optymizmu. Ludzie mówią łatwo wygramy. Trzeba pamiętać jednak, że to jest najlepsza ósemka Europy i tu nie ma słabych rywali - podkreślił.

Jego zdaniem ostrożność może się tylko opłacić. - Jeżeli sami będziemy mówić jesteśmy lepsi, może być odwrotnie. Tego się boję i wolę być ostrożny - dodał.

Jest bardzo prawdopodobne, że do czasu ćwierćfinałów do drużyny wróci, po przerwie spowodowanej kontuzją, chorwacki skrzydłowy Ivan Cupić. - Pojawia się jednak pytanie w jakiej będzie formie. Ivan potrzebuje jakieś cztery, pięć meczów by załapać rytm gry - zaznaczył prezes Vive.

Servaas przyznał, że kielczanom sprzyja terminarz rozgrywek, zgodnie z którym pierwszy mecz będzie grany na wyjeździe. - To wygodna sytuacja, ale uważam, że musimy zagrać o zwycięstwo już w Skopje. Pierwszy mecz jest najważniejszy. Wygrana tam, otworzy nam drzwi do Final Four - ocenił.

Pierwszy mecz kielczanie rozegrają na wyjeździe w dniach 17-21 kwietnia, a rewanż u siebie 24-28 kwietnia. Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Kolonii.

Pochodzący z Holandii, 50-letni Bertus Servaas jest znanym kieleckim przedsiębiorcą, właścicielem m.in. firmy zajmującej się importem odzieży używanej. W 2002 roku przejął KS Iskra Kielce. Od tego momentu klub nosi nazwę Vive. W grudniu 2011 roku został uhonorowany przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje