Reklama

Reklama

LM piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski na kwarantannie

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce skierowani zostali na domową kwarantannę. Kielczanie w środę grali mecz Ligi Mistrzów z MOL-Pick Szeged. W niedzielę okazało się, że jeden z zawodników rywali był zarażony koronawirusem.

Kielecki zespół pokonał w środowym spotkaniu wicemistrza Węgier 26-23. Przeciwnik polskiej drużyny wystąpił w tym meczu w mocno osłabionym składzie, bez sześciu zawodników zarażonych koronawirusem. Ekipa z Szeged po powrocie do domu przeszła kolejne badania na obecność SARS-CoV-2. Węgierski klub poinformował w niedzielę, że jeden wynik był pozytywny. Wszystkie osoby, które przebywały w Kielcach zostały poddane kwarantannie.

Po otrzymaniu tej informacji działania w tej sprawie podjął też kielecki klub. Trenerzy i zawodnicy mistrza Polski przebywają w izolacji, a w poniedziałek rano przejdą badania na obecność wirusa.

"W związku z informacją o przypadku COVID-19 u zawodnika MOL-Picku, który był w Kielcach na meczu, zawodnicy naszej drużyny zaczynają domową kwarantannę, która potrwa do czasu otrzymania wyników testów, które wszyscy przejdą w poniedziałek o godzinie 8:00" - poinformował klub na portalu społecznościowym.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów zespół z Kielc ma rozegrać w czwartek na wyjeździe z norweskim Elverum. Na razie to spotkanie stanęło pod dużym znakiem zapytania.

Autor: Janusz Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje