Reklama

Reklama

LM piłkarzy ręcznych. Alex Dujshebaev i Luka Cindrić w "siódemce" kolejki

Dwaj piłkarze ręczni PGE Vive Kielce - Alex Dujshebaev i Luka Cindrić - znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych spotkań TOP 16 Ligi Mistrzów. Hiszpan został wyróżniony już po raz czwarty w tym sezonie, a Chorwat - po raz drugi.

Starszy syn trenera Vive Tałanta Dujszebajewa wrócił do gry po blisko sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Mimo to należał do najlepszych zawodników kieleckiej drużyny w pierwszym spotkaniu 1/8 finału z Motorem w Zaporożu. Mistrzowie Polski zremisowali 33-33, a Dujshebaev zdobył osiem bramek i miał cztery asysty. 

To już czwarte takie wyróżnienie hiszpańskiego rozgrywającego w tym sezonie. Poprzednio znalazł się w "siódemce" 1., 3. i 8. kolejki fazy grupowej LM.

Cindrić również mecz z mistrzem Ukrainy zakończył z dorobkiem ośmiu bramek, a do tego dołożył tyle samo asyst, będąc niekwestionowanym liderem kieleckiego zespołu w tym spotkaniu. To drugie wyróżnienie Chorwata w sezonie. Poprzednio znalazł się w najlepszej siódemce 2. kolejki.

Reklama

Najlepsza siódemka pierwszych spotkań TOP 16 Ligi Mistrzów:

Bramkarz: Dejan Milosavljev (Vardar Skopje)

Lewoskrzydłowy: Gudjon Valur Sigrudsson (Rhein-Neckar Loewen) Lewy rozgrywający: Rasmus Lauge (Flensburg) Środkowy rozgrywający: Luka Cindric (PGE Vive Kielce) Prawy rozgrywający: Alex Dujshebaev (PGE Vive Kielce)

Prawoskrzydłowy: Artem Kozakiewicz (Motor Zaporoże)

Kołowy: Jannik Kohlbacher (Rhein-Neckar Loewen)

Autor: Janusz Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL