Reklama

Reklama

LM piłkarek ręcznych: MKS Selgros Lublin - HCM Baia Mare 25-30

MKS Selgros Lublin przegrał w Rumunii z HCM Baia Mare 25-30 (12-16) w pierwszym meczu grupy D Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych.

MKS Selgros Lublin przegrał w Rumunii z HCM Baia Mare 25-30 (12-16) w pierwszym meczu grupy D Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych.

Początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Sabiny Włodek i Moniki Marzec wskazywał, że mistrzynie Polski przyjechały walczyć o zwycięstwo z faworyzowanym HCM. W siódmej minucie wygrywały 5-2, a w dwunastej 7-3. W 23. gospodynie doprowadziły jednak do wyrównania 10-10, by po trzech minutach objąć prowadzenie (12-11), którego nie oddały już do końca.

Niestety, końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do drużyny rumuńskiej, która po dokonaniu przez trenera kilku zmian (m.in. w bramce stanęła Brazylijka Barbara Arehart), zagrała znacznie skuteczniej (16-12).

Reklama

Także początek drugiej odsłony był korzystniejszy dla gorąco dopingowanych zawodniczek przez miejscowych kibiców. Rozpoczęły od dwóch trafień i cały już czas utrzymywały ten bezpieczny dla siebie dystans bramkowy. Mimo ambitnej postawy, lublinianki nie zdołały odrobić strat, a na szczególne wyróżnienie zasłużyła bramkarka Jekaterina Dżukiewa.

W zespole HCM najlepszą zawodniczką była reprezentantka mistrzyń świata Brazylijka Alexandra Priscilla Do Nascimento. O klasie rywalek najlepiej świadczy fakt, iż gole zdobyło aż dwanaście szczypiornistek. Tyle też przed rozpoczęciem sezonu drużyna mistrzyń Rumunii pozyskała. Większość to uznane na arenie międzynarodowej gwiazdy m.in. z Brazylii, Rosji, Holandii czy Białorusi.

Za tydzień, w piątek, w 2. kolejce grupy D Ligi Mistrzyń MKS Selgros podejmować będzie norweski Larvik HK, w którym od tego sezonu występuje reprezentantka Polski, była zawodniczka Selgrosu Alina Wojtas. Początek meczu o godz. 20.15.

HCM Baia Mare - MKS Selgros Lublin 25-30 (16-12)

MKS Selgros: Jekaterina Dżukiewa, Aleksandra Baranowska - Agnieszka Kocela 6, Dorota Małek 5, Marta Gęga 5, Alesia Mihdaliova 1, Joanna Drabik 4, Jessica Quintino 1, Kristina Repelewska 2, Kamila Skrzyniarz 1, Walentina Nesciaruk.

Bramki dla HCM zdobyły: Alexandra Do Nascimento 6, Valentina Ardean Elisei 4, Eliza Buceschi 4, Elena Gieorgijevska 3, Jekaterina Dawidienko 2, Anastasija Lobach 2, Ioana Oltean 2, Ibolya Szucs 2, Bianka Tiron 2, Ksenia Makiejewa 1, Luciana Marin 1 i Adriana Nechita 1.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy