Liga Mistrzów: Industria Kielce - HC Zagrzeb. Wynik meczu na żywo, relacja live

Czas na pierwszy mecz piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2024/25. Wicemistrzowie Polski zmierzą się na własnym terenie z chorwackim klubem HC Zagrzeb. Czy zespół z województwa świętokrzyskiego udanie rozpocznie zmagania? Wynik meczu Industria Kielce - HC Zagrzeb na żywo oraz tekstowa relacja live w Interii.

Tałant Dujshebaev i Michał Olejniczak
Tałant Dujshebaev i Michał Olejniczak /PAP/Marian Zubrzycki/PAP

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

W Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych w sezonie 2024/25 zagra szesnaście drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po osiem ekip. W gronie uczestników zmagań są dwie drużyny z Polski - Industria Kielce i ORLEN Wisła Płock. Zespół z województwa świętokrzyskiego trafił do grupy B, w której oprócz ekipy HC Zagrzeb znalazły się następujące drużyny: Aalborg Handbold, SC Magdeburg, FC Barcelona, OTP Bank-Pick Szeged, HBC Nantes i Kolstad Handball.

Dwie najlepsze ekipy z obu grup po czternastu kolejkach uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 zagrają dwumecz w playoffach o awans do 1/4 finału (ekipy z grupy A z drużynami z grupy B), z kolei kluby z miejsc 7-8 zakończą udział w rozgrywkach po fazie grupowej.

W poprzednim sezonie LM Industria Kielce przegrała w ćwierćfinałowym dwumeczu z niemiecką ekipą SC Magdeburg po rzutach karnych. Drużyna HC Zagrzeb w playoffach o miejsce w 1/4 finału okazała się gorsza od francuskiego zespołu Montpellier.

Piłka ręczna, Liga Mistrzów: Industria Kielce - HC Zagrzeb. Wynik meczu na żywo, relacja live

Spotkanie Industria Kielce - HC Zagrzeb odbędzie się w czwartek 12 września. Początek meczu o godzinie 20.45. Transmisja potyczki dostępna będzie w TV na kanale Eurosport 1. Rywalizację będzie można oglądać też online live stream na Polsat Box Go, w Playerze i platformie MAX.

12.09.2024
20:45
Zakończony
Michał Olejniczak
2' , 33' , 51' , 57'
Benoit Kounkoud
3' , 14' , 45' , 53'
Igor Karacic
3' , 9' , 12' , 35' , 41'
Arkadiusz Moryto
5' , 22' , 53'
Daniel Dujshebaev
17' , 23' , 47' , 49'
Cezary Surgiel
21' , 26'
Artsem Karalek
37' , 43' , 52' , 56'
Zvonimir Srna
4' , 14'
Luka Klarica
6' , 9' , 21' , 38' , 48'
Milos Kos
13' , 28' , 30' , 43' , 50'
Timur Dibirov
15' , 19' , 20' , 32'
Filip Glavas
24' , 39' , 46' , 51'

Wynik meczu Industria Kielce - HC Zagrzeb na żywo oraz tekstowa relacja live w serwisie Interia Sport. Polska drużyna rywalizowała z chorwacką ekipą w fazie grupowej Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie. Wówczas w Kielcach Industria wygrała 28:24, z kolei w Zagrzebiu padł remis po 22.

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

Karol Bielecki: Polska piłka ręczna jest na bardzo niskim poziomie. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport