Reklama

Reklama

LE piłkarek ręcznych. Łada Togliatti - Perła Lublin 30-24

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin przegrały na wyjeździe z Ładą Togliatti 24-30 (13-17) w meczu 6. kolejki Ligi Europejskiej i odpadły z dalszych gier. Do ćwierćfinału awansowała drużyna rosyjska, która w klasyfikacji grupy B o jeden punkt wyprzedziła polski zespół.

Przed tym spotkaniem wiadomo było, że Perła by awansować do ćwierćfinału, musi wygrać ewentualnie zremisować i czekać na rezultat z Turcji. Początek był dobry, bo tuż po rozpoczęciu gry kapitalnym rzutem z dystansu popisała się Natalia Nosek. W trzeciej minucie lublinianki po bramce bardzo aktywnej Marty Gęgi wygrywały 3-1, a w siódmej po trafieniu Joanny Szarawagi - 4-2. Po kolejnej minucie był już jednak remis 4-4, kiedy rzut karny wykorzystała najskuteczniejsza tego dnia na parkiecie w Togliatti Waleria Kirdiaszewa. Trzy następne bramki były łupem gospodyń, które uzyskanej przewagi nie oddały do końca meczu.

Wprawdzie mistrzynie Polski próbowały zmniejszać dystans i kilkakrotnie zdobywały bramki tzw. kontaktowe, ale nie zdołały doprowadzić choćby do wyrównania. Ostatnią taką szansę podopieczne Kima Rasmussena miały w 48. min, kiedy po trzech z rzędu golach Szarawagi, Gęgi i Djurdjiny Malović na tablicy widniał rezultat 23-22 dla Łady. Nie przyniosły efektu taktyczne manewry duńskiego trenera Perły polegające na wycofywaniu bramkarki i grze siedmioma zawodniczkami w polu, bo to nie lublinianki, a miejscowe zawodniczki dosyć łatwo powiększały swój bramkowy dorobek.

Zespół rosyjski uchodzący przed rozgrywkami za głównego grupowego faworyta wykorzystał tę ostatnią szansę, która szczęśliwie się pojawiła, bo w poprzedniej kolejce z powodu pandemii COViD-19 nie doszło do meczu Łady we Francji z Nantes i ekipie rosyjskiej przyznano punkty za walkower.

Nantes Atlantique Handball, w którym występuje nasza reprezentacyjna bramkarka Adrianna Płaczek jeszcze w niedzielę grać będzie z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK i aby awansować musi przynajmniej zremisować.

Autor: Andrzej Szwabe

Łada Togliatti - Perła Lublin 30-24 (17-13)

Reklama

Łada: Waleria Kirdiaszewa 8, Olga Fomina 5, Weronika Nikitina i Wiktoria Szamanowska po 4, Natalia Reszetnikowa 3, Olga Szczerbak 2, Liubow Ariszina, Walentina Barynina, Waleria Ganiczewa i Julia Kakmoila po 1.

MKS Perła: Marina Razum, Weronika Gawlik - Djurdjina Malović 2, Joanna Szarawaga 4, Marta Gęga 5, Adrijana Tatar, Dagmara Nocuń, Jaqueline Anastacio 4, Natalia Nosek 6, Aleksndra Rosiak, Joanna Gadzina, Patrycja Królikowska 3, Natalia Winiukowa.

Sędziowali: Emil Aghakishi i Ernest Aghakishi z Azerbejdżanu.

Dowiedz się więcej na temat: Perła Lublin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje