Reklama

Reklama

Kim Rasmussen powołał 23 zawodniczki na walkę o mistrzostwa Europy

Selekcjoner reprezentacji Polski szczypiornistek Kim Rasmussen powołał 23 zawodniczki na zgrupowanie szkoleniowe i dwumecz eliminacji do mistrzostw Europy z Finlandią (1 czerwca, w Vantai) i Słowacją (4 czerwca, w Płocku).

Kadra jest oparta na sześciu zawodniczkach SPR Lublin na czele z Iwoną Niedźwiedź, po czterech GTPR Gdynia i Łączpolu Gdańsk. Nie mogło zabraknąć Karoliny Kudłacz-Gloc z HC Lipsk.

Oto szczegółowy plan zgrupowania kadry narodowej kobiet w piłce ręcznej: narodowej kobiet na następujący cykl akcji szkoleniowych:

23-31.05.2016 - Kwidzyn - zgrupowanie szkoleniowe
01.06.2016 - Vantaa (Finlandia) - 5. mecz eliminacji ME 2016 (FIN-POL) 
02-05.06.2016 - Płock - konsultacja szkoleniowa
04.06.2016 - Płock - 6. mecz eliminacji ME 2016 (POL-SVK)

Reklama

Oto kadra Polek, jaką powołał Ramussen:

1. Gawlik Weronika - SPR Lublin
2. Kocela Agnieszka - SPR Lublin
3. Drabik Joanna - SPR Lublin
4. Gęga Marta - SPR Lublin
5. Niedźwiedź Iwona - SPR Lublin
6. Szarawaga Joanna - SPR Lublin
7. Galińska Emilia - GTPR Gdynia
8. Zych Aleksandra - GTPR Gdynia
9. Kobylińska Monika - GTPR Gdynia
10. Janiszewska Katarzyna - GTPR Gdynia
11. Stachowska Monika - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
12. Pasternak Katarzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
13. Siódmiak Karolina - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
14. Płaczek Adrianna - SPR Pogoń Szczecin
15. Zimny Aleksandra - SPR Pogoń Szczecin
16. Królikowska Patrycja - SPR Pogoń Szczecin
17. Kołodziejska Katarzyna - Piłka Ręczna Koszalin S.A.
18. Grzyb Kinga - MKS Zagłębie Lubin
19. Rosiak Aleksandra - MKS Zagłębie Lubin - SMS Płock
20. Kudłacz-Gloc Karolina - HC Lipsk (Niemcy)
21. Achruk Kinga - ŽRK Budućnost Podgorica (Czarnogóra)
22. Zalewska Karolina - Issy Paris Handball (Francja) - od 29.05.2016
23. Wysokińska Anna - Ankara Yenimahalle BSK (Turcja)

Zawodniczki pozostające w rezerwie:
1. Kordowiecka Weronika - GTPR Gdynia
2. Kozłowska Joanna - GTPR Gdynia
3. Jochymek Agnieszka - MKS Zagłębie Lubin
4. Repelewska Kristina - MKS Lublin
5. Balsam Magda - EKS Start Elbląg

Kadra szkoleniowa:
Rasmussen Kim - trener główny
Parecki Antoni - trener asystent
Nabożna Iwona - trenerka asystentka
Superat Wojciech - lekarz
Wowra Grzegorz - fizjoterapeuta
Demko Krzysztof - fizjoterapeuta
Adamska Paulina - statystyk

I. Zbiórka zawodniczek w dniu 23.05.2016 (poniedziałek) do godz. 18.00, Hotel Centrum, 82-500 Kwidzyn, ul. Kopernika 32A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama