Reklama

Reklama

Kadra "Biało-czerwonych" na mecze ze Szwecją

Trener polskich piłkarzy ręcznych Michael Biegler podał nazwiska 16 zawodników, którzy w czwartek w Malmoe zagrają ze Szwecją w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy 2014. Trzy dni później w Gdańsku odbędzie się drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami.

W dwumeczu ze Szwecją nie zagrają najskuteczniejsi zawodnicy w eliminacjach do turnieju finałowego, który w styczniu 2014 roku odbędzie się w Danii. Zabraknie Michała Jureckiego (Vive Targi Kielce), który w konfrontacjach z Holandią i Ukrainą zdobył 11 bramek, jego klubowych kolegów Krzysztofa Lijewskiego (6 goli) i Tomasza Rosińskiego (6) oraz Roberta Orzechowskiego (MMTS Kwidzyn, 8).

Reklama

- Michał poinformował nas, że jest przemęczony ostatnimi występami i poprosił, by nie powoływać go na mecze ze Szwecją. Z kolei Lijewski przyjechał na zgrupowanie do Władysławowa, ale tylko po to, aby przekazać wiadomość, że jest kontuzjowany. Krzysiek nabawił się urazu kolana w pierwszym pucharowym meczu z Pick Szeged. Kontuzje już wcześniej wyeliminowały z udziału w spotkaniach ze Szwedami Orzechowskiego i Rosińskiego - powiedział drugi trener reprezentacji Polski Jacek Będzikowski.

Szkoleniowcy "Biało-czerwonych" najwięcej problemów mają z obsadą prawego rozegrania. - Szczególnie ciężko będzie zastąpić Lijewskiego, który jest nie tylko groźny w ataku, ale także świetnie broni. O absencji Krzyśka dowiedzieliśmy się dość późno, dlatego nie mógł go już zastąpić Michał Szyba, który przebywa z nami na zgrupowaniu. Piłkarzy na eliminacyjne mecze ze Szwecją mogliśmy wybierać tylko z podanych wcześniej 28 graczy. Szkoda również, że nie może zagrać Rosiński, który jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem - dodał Będzikowski.

- Ja tymi absencjami specjalnie się nie przejmuję. Z takimi sprawami zawsze trzeba się liczyć. Cieszę się, że pozostałym chłopakom nie brakuje zapału do pracy - stwierdził Michael Biegler.

W środę o 7.15 Polacy mają zaplanowane we Władysławowie śniadanie, a pół godziny później wyjadą autokarem na lotnisko w Gdańsku Rębiechowie. O 10.40 "Biało-czerwoni" odlecą do Kopenhagi, skąd pociągiem udadzą się do Malmoe. Po powrocie ze Szwecji zamieszkają w sopockim pięciogwiazdkowym hotelu Rezydent. W niedziele w Ergo Arenie czeka ich rewanżowe spotkanie ze Szwecją.

- Zmian w kadrze przed drugim meczem nie należy się spodziewać. Jeśli w czwartek ominą nas kontuzje, w niedzielnym spotkaniu ze Szwecją powinni zagrać ci sami zawodnicy, którzy pojadą do Malmoe - podsumował Będzikowski.

Szwedzi i Polacy z kompletem dwóch zwycięstw otwierają tabelę grupy piątej. Rywalizują w niej także Ukraińcy i Holendrzy. Do turnieju finałowego w Danii (styczeń 2014 r.) awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z siedmiu grup kwalifikacyjnych i jedna z trzeciego miejsca z najkorzystniejszym bilansem.

Zawodnicy powołani na mecze ze Szwecją:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Wisła Płock);

rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Targi Kielce), Michał Kubisztal, Paweł Paczkowski,(Wisła), Marek Szpera (Stal Mielec), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Paweł Podsiadło (Selestat Alsace);

skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Wisła), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Patryk Kuchczyński (KS Handball Zabrze);

obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi), Kamil Syprzak (Wisła), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama