Reklama

Reklama

Japoński sprawdzian polskich piłkarek ręcznych

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych, która przygotowuje się m.in. do grudniowych mistrzostw świata w Niemczech, od czwartku rozegra pięć towarzyskich spotkań w Japonii.

Polki wezmą udział w dwóch turniejach. W pierwszym, w dniach 3-6 sierpnia w Kumamoto, ich rywalkami będą ekipy gospodarzy i Angoli oraz zespół złożony ze szczypiornistek występujących w lidze japońskiej. W drugim, 12-13 sierpnia w Oicie, ponownie wicemistrz Azji Japonia i mistrz Afryki.

Selekcjoner drużyny narodowej Leszek Krowicki zabrał zawodniczki występujące w klubach PGNiG Superligi. Dlatego w ekipie zabrakło m.in. Adrianny Płaczek, Moniki Kobylińskiej czy Ewy Andrzejewskiej.

Biało-czerwone przygotowują się do spotkań grupy 2. eliminacji mistrzostw Europy 2018, które rozpoczną się pod koniec września, a także grudniowych mistrzostw świata w Niemczech.

Reklama

27 września Polki zagrają w Lubinie z Włoszkami, a kilka dni później (dokładny termin jeszcze nie jest ustalony) na wyjeździe ze Słowaczkami. Stawkę uzupełnia Czarnogóra, z którą Polska oba mecze rozegra już w przyszłym roku.

Grupowymi przeciwnikami Polski w MŚ 2017 są (wszystkie mecze w Bietigheim-Bissingen): Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry i Argentyna.

Skład reprezentacji Polski na turnieje w Japonii:

bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia);

rozgrywające: Kinga Achruk, Marta Gęga (obie MKS Selgros Lublin), Joanna Kozłowska (Vistal Gdynia), Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg), Monika Michałów (Energa AZS Koszalin), Natalia Nosek (Pogoń Baltica Szczecin), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin), Aleksandra Zych (Vistal Gdynia);

skrzydłowe: Magdalena Balsam (Kram Start Elbląg), Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Dagmara Nocuń (MKS Selgros Lublin);

obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia).

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w Japonii:

 3 sierpnia - Polska - reprezentacja ligi japońskiej (10.00 czasu polskiego)

 4 sierpnia - Polska - Angola (10.00)

 6 sierpnia - Japonia - Polska (7.00)

12 sierpnia - Angola - Polska (7.00)

13 sierpnia - Japonia - Polska (6.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje