Reklama

Reklama

Japonia - Polska 26-20 w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała z Japonią 20-26 (13-11) w towarzyskim meczu, który odbył się w sobotę w Takasaki. W czwartek w tym samym mieście w nieoficjalnym, trwającym 70 minut, spotkaniu Japonki zwyciężyły 31-30.

W sobotę o niepowodzeniu "Biało-Czerwonych" zadecydowała druga połowa, w której były zdecydowanie gorsze od rywalek (7-15).

Reklama

W polskiej drużynie najskuteczniejsza była rozgrywająca Romana Roszak - trzy bramki. Ze względu na kontuzję nie wystąpiła obrotowa Patrycja Noga.

"Nie jestem zadowolony z wyniku, ale cieszę się, że wiele młodych zawodniczek zebrało tutaj cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. To były sparingowe mecze kontrolne i tak je potraktowaliśmy - chcieliśmy dać szansę gry wszystkim dziewczynom i przećwiczyć w tym zestawieniu osobowym rozwiązania taktyczne, które stosujemy w kadrze" - stwierdził selekcjoner Leszek Krowicki, cytowany na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Spotkania w Azji były etapem przygotowań Polek do mistrzostw Europy, które pod koniec listopada rozpoczną się we Francji.

Japonia - Polska 26-20 (11-13)

Skład Polek: Kordowiecka 1, Krupa - Zawistowska 2, Lipok, Szarawaga 2, Matuszczyk 2, Janiszewska 2, Łabuda, Rosiak, Mączka 2, Roszak 3, Kochaniak 2, Nosek 1, Urtnowska 3.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja szczypiornistek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje