Reklama

Reklama

Hitowy transfer mistrza Polski! Marin Szego przejdzie z Płocka do Kielc!

29-letni chorwacki bramkarz Marin Szego od nowego sezonu będzie piłkarzem ręcznym Vive Targów Kielce. Dzisiaj kielecki klub ogłosił, że zawodnik podpisał trzyletni kontrakt.

29-letni chorwacki bramkarz Marin Szego od nowego sezonu będzie piłkarzem ręcznym Vive Targów Kielce. Dzisiaj kielecki klub ogłosił, że zawodnik podpisał trzyletni kontrakt.

Szego to były zawodnik Croatii Zagrzeb i reprezentant Chorwacji. Ale nie było go na żadnej z wielkich imprez. Na ostatnich mistrzostwach Europy w Danii trener "hrvatskiej" Slavko Goluza stawiał na Venio Loserta,na mundialu w Hiszpanii w 2013 roku zmiennikiem słynnego Mirka Alilovicia był młodziutki Filip Ivić. Z punktu widzenia polskiej piłki ręcznej najciekawsze jest jednak to, że Sego przechodzi z Płocka do Kielc, a "święta wojna" między tymi klubami jest znana w całej Europie.

W ciągu ponad 20 lat kielecko-płockiej rywalizacji zawodników, którzy przechodzili z jednego klubu do drugiego można policzyć na palcach jednej ręki. Z Kielc do Płocka zrobili to tylko Tomasz Paluch i Mariusz Jurasik. Odwrotny kierunek był wybierany częściej: Artur Niedzielski, Marek Witkowski, Witalij Nat, a ostatnio Piotr Chrapkowski. Dlatego każdy transfer na tej linii to wielkie wydarzenie.

Reklama

Szego był kuszony nie tylko przez Vive, ale też m.in. przez francuski klub arabskich szejków - PSG i niemieckie Rhein Neckar Loewen. Kilkanaście dni temu ogłosił, że odchodzi z Płocka, ale nie zdecydował jeszcze gdzie. Zawodnikiem kieleckiego klubu Sego będzie przez trzy lata od sezonu 2014/15. W Vive zastąpi innego chorwackiego bramkarza Venio Loserta, który jest dziesięć lat starszy i już wcześniej ogłoszono, że po sezonie odchodzi z klubu. Dlatego stan chorwackiej kolonii nad Silnicą póki co się nie zmieni - Szego dołączy do Żelijko Musy, Denisa Bunticia, Ivana Czupicia i Manuela Sztrleka. Chyba że nowy trener kielczan Talant Dujszebajew po sezonie będzie chciał przemeblować skład po swojemu.

Przypomnijmy, że już ponad pół roku temu kielecki klub ogłosił transfer prawoskrzydłowego HSG Wetzlar Niemca Tobiasa Reichmanna, który ma zastąpić Islandczyka Thorira Olafssona.

Leszek Salva

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy