Reklama

Reklama

Hiszpańskie media: Cadenas będzie trenerem piłkarzy ręcznych z Płocka

Manolo Cadenas, dotychczasowy trener piłkarzy ręcznych Ademar Leon, od nowego sezonu zostanie szkoleniowcem Orlen Wisły Płock - poinformowała hiszpańska gazeta "Marca" w serwisie internetowym.

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, ale jak tylko będę miał podpisaną umowę z trenerem, podzielę się informacją z kibicami - powiedział prezes Wisły Andrzej Miszczyński.

Pod koniec marca, po fatalnym występie w europejskich rozgrywkach, z funkcji trenera Orlen Wisły zrezygnował Duńczyk Lars Walther. Jego obowiązki przejął asystent Krzysztof Kisiel, który poprowadzi zespół do końca sezonu.

Według dziennika "Marca", Cadenas od nowego sezonu będzie szkoleniowcem płockiej drużyny, ale Hiszpanie podali również, że ma on szansę na funkcję selekcjonera reprezentacji swojego kraju. Do Kataru przenosi się bowiem Valero Rivera, który drużynę narodową doprowadził w styczniu do złotego medalu mistrzostw świata.

Reklama

58-letni Cadenas największe sukcesy w roli szkoleniowca odnosił z Ademar Leon - mistrzostwo Hiszpanii (2001) i Puchar Zdobywców Pucharów (trzykrotnie, ostatnio w 2005 roku). Przez dwa sezony pracował w FC Barcelonie, skąd przeniósł się do BM Granollers, a następnie powrócił do Ademar Leon.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL