Reklama

Reklama

Groźna sytuacja w trakcie ME 2022. Gwiazda reprezentacji wypadła poza boisko

Pewną niecodzienną i dość groźnie wyglądającą sytuację mieli okazję dziś obserwować kibice szczypiorniaka oglądający starcie Czarnogóra - Islandia w ramach ME 2022 piłkarzy ręcznych. W trakcie meczu bowiem, podczas próby ofensywy na bramkę rywali, z boiska wypadła gwiazda czarnogórskiej kadry Miloš Vujović. Mogło być niebezpiecznie, ale gracza przed poważniejszym urazem uratowały zabezpieczenia wokół boiska.

Czarnogóra na ME 2022 piłkarzy ręcznych całkiem nieźle poradziła sobie w grupie A, z której awansowała tuż za Duńczykami, natomiast w drugiej fazie grupowej dla zespołu z Bałkanów nie było już tak kolorowo. Na pięć meczów Czarnogórcy wygrali jeden, a swoje występy w czempionacie zwieńczyli porażką z Islandią.

Ich liderem w tym starciu po raz kolejny był Miloš Vujović, na co dzień zawodnik Fuechse Berlin. 28-latek zdobył aż 11 bramek i na boisku równać się z nim mógł jedynie Islandczyk Magnusson, który dopisał do swojego konta dokładnie tyle samo "oczek". Mało jednak brakowało, by ten występ Vujović przypłacił kontuzją.

Reklama

ME 2022 piłkarzy ręcznych. Miloš Vujović "poszybował" za boisko. Walczył o piłkę jak lew

W 45. minucie potyczki Czarnogóra ruszyła bowiem do ataku, chcąc niwelować - wówczas już sześciopunktową - przewagę oponentów. W kierunku lewoskrzydłowego powędrowała długa piłka, za którą rzucił się ofiarnie, próbując ją wyłapać w powietrzu. Ten zamiar mu się jednak nie powiódł, a co więcej musiał się on ratować przed zderzeniem z bandą - w konsekwencji w ogóle wypadł z boiska.

Na szczęście dla zawodnika jego "lot" zakończył się na siatce rozwieszonej tuż za placem gry, która zamortyzowała upadek. Piłkarz po chwili pokazał, że nie stało mu się nic wielkiego, choć na pewno napędził kibicom Czarnogóry nieco strachu.

ME 2022 piłkarzy ręcznych ME 2022 piłkarzy ręcznych. Miloš Vujović MVP spotkania

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Islandii 34-24. Teraz Skandynawowie czekają na rezultat starcia Danii z Francją by dowiedzieć się, czy uda im się zagrać w półfinale ME.

Miloš Vujović - niejako na osłodę po tej porażce - otrzymał tytuł MVP meczu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy